Doprajte deťom záhradný domček

Zahradny nabytok ratanea.sk_.jpg
Záhradný nábytok Ratanea. Foto: Pixabay

Ak vlastníte rodinný dom alebo aspoň chatu, okrem pieskoviska či hojdačky vašim maličkým spravíte veľkú radosť aj záhradným domčekom. Jednak osvieži nudné miesto na pozemku, a jednak dokonale zabaví vaše deti.

Detské domčeky z dreva otvárajú dvere fantázii

Jedno sa deťom nedá uprieť – bohatý svet predstavivosti. Len čo sa dohrajú jednu hru, už majú v hlavičkách scenár pre tú ďalšiu. A kým niektorým deťom stačia hračky, iné vyhľadávajú celkom iné predmety na hranie. Hrajú sa s vecami svojich rodičov, z nábytku a diek si stavajú pozoruhodné bunkre alebo sa hrajú na malých dospelákov. Dievčatká pobehujú v lakovkách, s kabelkami v ruke a s perami lesklými od tekutého rúžu, chlapci v dospeláckych slnečných okuliaroch, s kľúčmi od auta v ruke…

Preto sa im snažíme svet hry spestriť vecami, ktoré im čo najviac priblížia realitu. Kupujeme im detské kuchynky, pracovné náradie, upratovacie sady, predajné pulty a pokladnice, ale aj detské stany či domčeky do interiéru i do záhrady. A práve záhradný domček patrí do kategórie záhradného nábytku, ktorý vyhľadáva väčšina rodín s malými deťmi, nielen rodičia, ale aj krstní či starí rodičia, ktorým to priestorové možnosti umožnia. Veď v takom domčeku sa detičky zahrajú na otecka a mamičku, na obchod či sa v ňom ukryjú pred silnými lúčmi slnka alebo naopak pred nepriaznivým počasím.

Pestré záhradné domčeky pre veselé záhrady

Kým dospelí majú často plány na každú minútu dňa, deti občas zažijú chvíle, keď sa nudia. Je to normálne. Cez deň sa toho veľa naučia a zažijú, a tak si hlavička potrebuje oddýchnuť. No s pár stimulujúcimi hračkami aj tieto krízy prekonáte. Detský drevený záhradný domček prinesie do života vašich detí množstvo zábavných pohnútok na hru, a keďže je zhotovený v pestrých farbách, navyše oživí a doplní aj vašu záhradku.

Len si to predstavte – nádherný trávnik a kdesi uprostred farebný a veľmi realistický detský domček. Alebo pestré kvetinové záhony a uprostred nich chalúpka s terasou ako z rozprávky o Snehulienke a siedmich trpaslíkoch. Vyberať sa dá z rôznych farebných ladení, veľkostí, ale aj typov záhradných domčekov. Všetko závisí od toho, koľko miesta či financií viete domčeku obetovať.

Nech sa rozhodnete akokoľvek, každý drobček sa teší z domčeka s okienkami a dverami, ktoré sa dajú hore-dole zatvárať a otvárať. Ak má domček aj schody či terasu, to len dodá viac zážitku z hry. A aby domček nebol len obyčajným záhradným domčekom, často obsahuje aj šmykľavku či priestor vhodný na umiestnenie hojdačiek alebo pieskoviska. Hotový zábavný park! Čo poteší rodičov viac, ako keď sa deti na dvore samy zahrajú, zatiaľ čo oni pracujú v záhradke či diskutujú na terase? Čím viac detí sa na dvore zíde, tým viac nápadov na hru.

Vtedy si uvedomíte, že detský záhradný domček bol správnou investíciou. Keď deti vyrastú, môžete v ňom skladovať náradie a neskôr ho využiť pre vlastné vnúčatá. Je to typ záhradného nábytku, ktorý z módy nevyjde nikdy. Vyberte si svoj nábytok na ratanea.sk!

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk