Doprajte si dokonalý relax! Tu sú 4 tipy, ako na to

Masáž, relax, vaňa, wellnes

Poznáte ten pocit, kedy by ste si želali, aby mal deň aspoň o hodinu navyše a víkend o deň naviac? Čas je dnes vzácna veličina, ktorú vo veľkej miere zasväcujeme práci a povinnostiam. Popri každodennom zhone a stresujúcej práci sa málokedy zastavíme a vychutnáme si chvíľku pre seba. Naše telo si po náročnom dni priam pýta okamih pokoja, relaxu a oddychu.

Jarná únava zastihne každého a dobitie chýbajúcej energie je nevyhnutné pre naše plnohodnotné fungovanie. Kvalitným odpočinkom doprajeme nášmu telu dostatočnú regeneráciu. Neviete, ako sa správne zrelaxovať a načerpať sily do náročných pracovných dní? Prinášame Vám zopár tipov, ako upokojiť nielen vaše telo, ale aj myseľ.

Napustite si vaňu

Horúca vaňa je pre napäté svaly tým správnym uvoľnením. Napustite si teplú vodu až po okraj, pridajte pár kvapiek upokojujúceho levanduľového oleja a doprajte vašej mysli a telu zaslúžený oddych.

Uvoľnite sa vôňou

Ak vás prenasleduje stres, únava a nervozita, je pre vás levanduľová vôňa tou správnou voľbou. Pôsobí upokojujúco na všetky vaše zmysly a uvoľňuje napätie. Ak trpíte nespavosťou, vyvoňajte si na noc spálňu levanduľovou sviečkou či tyčinkou – budete spať ako bábätko.

Doprajte si masáž

Nielenže masáže pôsobia proti únave, ale aj celkovo posilňujú zdravie. Pomáhajú prekrviť a uvoľniť svaly, kožu, prípadne odstrániť svalové napätie. Ak máte pred sebou alebo za sebou stresujúce obdobie, je masáž pre vás jednoznačnou prvou pomocou.

Pošteklite svoje chuťové bunky

Je vedecky dokázané, že čokoláda má upokojujúce a antidepresívne účinky na ľudský organizmus. Už v 19. storočí bola bežným artiklom v lekárňach, ponúkaná ako „potravina pre dušu“. Dnes už môžete pohladiť svojho ducha bez receptu a dopriať si po kolotoči povinností zaslúžený relax. Uvoľnite sa a sústreďte sa na jedinú činnosť, ktorá zamestná vaše ruky i hlavu – oblizovanie prstov po kúskoch roztopenej čokolády.

Vedeli ste, že čokoláda…

  • podporuje pozitívne myslenie. Kakao totiž obsahuje tryptofan, ktorý zvyšuje hladinu hormónu dobrej nálady – serotonínu.
  • je zdrojom horčíka, ktorý priaznivo pôsobí na funkcie mozgu a povzbudzuje jeho činnosť.
  • pomáha znižovať krvný tlak.
  • vyhladzuje vrásky a spevňuje pokožku. Čokoládové masky navracajú pleti jemnosť a zabraňujú jej starnutiu.

Ak je všetko pripravené, pohodlne sa usaďte, vyložte si nohy, vypnite hlavu a nechajte sa rozmaznávať lahodným spojením chutí, ktoré prináša tabuľka čokolády.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk