Dopustil sa Brad Pitt hrubého zaobchádzania s deťmi? Poznáme výsledky vyšetrovania

Brad Pitt
Brad Pitt SITA/AP

Vyplýva to z vyšetrovania Úradu pre kontrolu starostlivosti o deti (DCFS) losangeleského okresu.

Americký herec Brad Pitt sa podľa predstaviteľov Úradu pre kontrolu starostlivosti o deti (DCFS) losangeleského okresu nedopustil hrubého zaobchádzania s deťmi. Vyšetrovanie sa týkalo incidentu zo 14. septembra, keď 52-ročný rodák z Oklahomy na palube súkromného lietadla údajne pod vplyvom alkoholu verbálne a fyzicky napadol 15-ročného adoptívneho syna Maddoxa, ktorého má s manželkou Angelinou Jolie. Tá o niekoľko dní neskôr podala žiadosť o rozvod.

Incident však naďalej preveruje americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), ktorý sa snaží zistiť, či došlo k napadnutiu dieťaťa. Získané informácie potom odovzdá prokurátorovi, ktorý následne rozhodne, či herca obžaluje. Tento proces však môže trvať ešte niekoľko mesiacov.

Jolie podala žiadosť o rozvod 19. septembra, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely a ako dátum odlúčenia 15. september. Štyridsaťjedenročná herečka tiež požiadala o plnú starostlivosť o deti. Výživné na ne ani manželské alimenty nepožaduje. Pitt však žiada o spoločnú fyzickú aj právnu starostlivosť o deti, ktoré sú momentálne v jej plnej starostlivosti, pričom Pitt sa s nimi môže stretávať. Dvojica totiž prednedávnom uzavrela dohodu, podľa ktorej všetkých šesť detí zostane v starostlivosti matky a budú spolu s otcom navštevovať terapeutické sedenia. Ako však uviedol nemenovaný zdroj z hercovho okolia, Pitt má naďalej záujem o spoločnú starostlivosť.

Angelina Jolie a William Bradley „Brad“ Pitt sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci (2005), v ktorom stvárnili titulné postavy. Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii a neskôr na francúzskom zámku Miraval. Tri z detí – spomínaného Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, Paxa z Vietnamu a Zaharu z Etiópie – si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila dcéra Shiloh a o dva roky neskôr Jolie priviedla na svet dvojčatá Knoxa a Vivienne.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk