Douglas odvolal slová o rakovine a sexe, vraj ho prekrútili

Michael Douglas
Michael Douglas shutterstock.com

Herec vraj len chcel upozorniť na to, že je možné chrániť sa pred ľudským papilomavírusom. Americký herec Michael Douglas tvrdí, že v rozhovore pre britský denník The Guardian nepovedal, že mu rakovinu hrtana spôsobil orálny sex.

Poprel to jeho hovorca a herec tiež svoje slová vysvetlil na slávnostnom večeri usporiadanom Americkou spoločnosťou pre rakovinu, kde mu udelili Cenu Marvina Hamlischa. Jeho zámerom vraj bolo varovať verejnosť.

Myslím, že všetci by sme radi vedeli, odkiaľ prišla naša rakovina. Len som sa snažil upozorniť na ľudský papilomavírus,“ uviedol. Vraj chcel takto ľudí motivovať k tomu, aby podstúpili očkovanie.

Novinár z Guardianu sa Douglasa spýtal, či si myslí, že rakovinu dostal v dôsledku pitia alkoholu a fajčenia. To herec odmietol.

Nie. Pretože bez toho, aby som šiel do podrobností, tento druh rakoviny spôsobuje ľudský papilomavírus, ktorý sa vám dostane do tela prostredníctvom orálneho sexu,“ povedal. „Je to pohlavne prenosná choroba, ktorá spôsobuje rakovinu. A keď už ju máte, orálny sex je tiež ten najlepší liek,“ žartoval. Denník sa však bráni a odmieta, že by Douglasove vyhlásenie dezinterpretoval. Dokonca zverejnil audionahrávku rozhovoru, na ktorej počuť, že Douglasove slová neprekrútili.

Michael Douglas si získal popularitu v televíznom seriáli V uliciach San Francisca, kde v rokoch 1972 až 1976 hral policajného inšpektora Stevea Kellera.

V roku 1975 produkoval úspešnú adaptáciu románu Kena Keseyho Prelet nad kukučím hniezdom v réžii Miloša Formana. Film získal päť Oscarov, vrátane ceny pre Najlepší film, ktorú dostali producenti Michael Douglas a Saul Zaentz.

Účinkovanie vo filme Wall Street (1987) mu vynieslo Oscara a Zlatý glóbus pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Známy je aj vďaka snímkam Osudová príťažlivosť (1987), Vojna Roseovcov (1989), Základný inštinkt (1992), Voľný pád (1993), Škandalózne odhalenie (1994), Americký prezident (1995), Lovci levov (1996), Hra (1997), Traffic – Nadvláda gangov (2000), Skvelí chlapci (2000), Nepovedz ani slovo (2001) alebo Wall Street: Peniaze nikdy nespia (2010).

Najnovšie stvárnil slávneho klaviristu Liberaceho v snímke Behind the Candelabra v réžii Stevena Soderbergha. Od roku 2000 je ženatý s oscarovou herečkou Catherine Zeta-Jones. Rakovinu hrtana v štvrtom štádiu mu diagnostikovali v roku 2010 a následne podstúpil ožarovanie a chemoterapiu. Z choroby sa vyliečil a tvrdí, že by sa nemala vrátiť.

Informácie zverejnili webstránky www.people.com a www.digitalspy.co.uk.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk