Dymové oči za 10 minút

Dymové oči za 10 minút
thinkstock.com

Páčia sa vám zvodné dymové oči, ale trvá vám nekonečne dlho ich nalíčiť? Prinášame vám pár šikovných tipov, ako si prácu uľahčiť.

Obľúbeným štýlom líčenia medzi ženami je zmyselne vytieňované zemité až čierne líčenie s linkami dodávajúcimi dôraz oku. Najlepšie vyznie kombinácia hnedej a čiernej farby. Hodí sa každej žene a oči v týchto farbách pôsobia sexy.

Spôsobov tieňovania je viac a my si priblížime veľmi jednoduchý štýl:

Práca s ceruzkami

Pokiaľ sa upriamite na kvalitné produkty, bude aj efekt vášho líčenia výrazne lepší. Budete potrebovať ceruzku tmavohnedej aj čiernej farby so stredným stupňom tvrdosti. To znamená, že drží svoj tvar linky, ale dokážete ju aj rozmazať ako očný tieň. Mäkké ceruzky nie sú dobré, pretože sa rozmazávajú aj neželane a niekedy zanechávajú mastné mapy. Takže sa tvoria na viečku čiaročky.

3D mihalnice. Áno, či nie?

Ceruzkou vytvoríte na hornom viečku pozdĺž mihalníc hrubšiu líniu, ktorú následne rozmažete prstom alebo štetcom smerom hore po pohyblivom viečku až po nadočnicový oblúk. Snažte sa rozmazávať jemne a plynule, pretože aj to je dôležité pre výsledok. Následne použite čiernu ceruzku s tým, že od mihalníc líniu rozmazávajte po tej istej ploche, ale nie až tak vysoko.

Finálny krok sa postará o intenzitu. Chopte sa tekutej linky, ktorou vytvoríte do tretice linku na hornom viečku. Tá však musí zostať vo svojom stálom tvare a intenzite. Pokiaľ chcete oči výraznejšie, môžete ju použiť aj na spodné viečko. Výsledný efekt dotvorí maskara.

Skúsenejší zvládnu celý tento postup aj skôr, takže môžete si to vyskúšať. Najpodstatnejšie je však mať ceruzky s dobrými vlastnosťami.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk