Elijah Wood si zahrá v snímke Set Fire to the Stars

Elijah Wood
Elijah Wood SITA/AP

Dej filmu režiséra Andyho Goddarda sa bude zameriavať na vzťah medzi básnikmi Johnom Malcolmom Brinninom a Dylanom Thomasom.

Americký herec Elijah Wood si zahrá vo filme Set Fire to the Stars. Dej snímky sa bude zameriavať na vzťah medzi básnikmi Johnom Malcolmom Brinninom a Dylanom Thomasom.

Tridsaťdvaročný Wood stvárni Brinnina, pričom v úlohe Thomasa sa predstaví Celyn Jones. Tridsaťštyriročný Jones spolupracoval aj na scenári, a to spolu s režisérom projektu Andym Goddardom.

Snímku by mali začať nakrúcať koncom januára, pričom herecké obsadenie doplnili aj Kelly Reilly, Shirley Henderson a Steven Mackintosh.

Hudbu k filmu má na starosti Gruff Rhys známy napríklad z kapely Super Furry Animals.

Elijah Wood sa preslávil ako Frodo v trilógii Pán prsteňov (2001, 2002, 2003) režiséra Petera Jacksona. Úlohu si zopakoval aj vo filme Hobit: Neočakávaná cesta (2012). Okrem toho účinkoval v snímkach ako Navždy mladý (1992), Dobrodružstvá Hucka Finna (1993), Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004), Všetko je osvetlené (2005), Futbaloví chuligáni (2005), Atentát v Ambassadore (2006), Číslo 9 (2009), či Maniak (2012).

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk