Estetické operácie genitálií: Toto by ste mali vedieť!

Krása
thinkstockphotos

U žien sa neustále zvyšuje popularita o plastické operácie intímnych miest. Korekcie pyskov ohanbia či operácie Venušinho pahorku rastú na popularite. Rozmýšľate nad niečím podobným? Na toto sa pripravte!

V snahe po dokonalosti sa ženy začali medzi sebou porovnávať aj v intímnych partiách. Či už na základe obrázkov alebo pornofilmov, získali istú predstavu o tom, ako chcú tam dole vyzerať.

Keďže sa väčšina žien v oblasti genitálií holí, ich klitoris, či pysky za ešte zviditeľnia. Preto túžia po genitáliách, ktoré sú malé a pôsobia mladistvo. Najčastejšie ich rušia veľké a prevísajúce pysky ohanbia.

Podľa ankety zameranej na spokojnosť žien so svojimi intímnymi partiami až 40% z nich uviedlo, že svoje genitálie považujú za nepekné a nepríťažlivé. Ak sa žena cíti nepríjemne a hanbí sa za svoje genitálie, často to vyústi až do sexuálnych problémov medzi partnermi.

Čítajte tu: 6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o správnej intímnej hygiene

Nejde čisto len o estetickú záležitosť. Existujú prípady, keď tvar genitálií môže žene spôsobovať problémy, či bolesti. Abnormálna veľkosť či asymetrickosť pyskov môže prekážať pri športe aj hygiene. Niekedy je presah malých pyskov tak veľký, že sa žena cíti nepríjemne aj v plavkách či užších nohaviciach.

Nie vždy sa dá dosiahnuť , aby po labioplastike boli malé pysky úplne prekryté veľkými pyskami. Chirurg sa však snaží o ich výrazné zmenšenie tak, aby bola klientka maximálne spokojná.

Nevoniate mu „tam dole“? Posvieťte si na to, čo jete!

Priebeh zákroku

Tento zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii, výnimočne aj ambulantne v lokálnom umŕtvení. Zákrok je bezbolestný, jedinou bolestivou časťou je anestéza. Cenovo sa pohybuje okolo 350-400 eur a trvá približne 30 minút. Keďže ide o citlivé a jemné miesto, ťažšie sa hojí a zákrok by mal preto vykonávať len skúsený chirurg. Stehy sú vstrebané a vypadnú samy, preto nie je potrený ďalší zásah lekára.

Po operácii sa odporúča zhruba týždeň kľudový režim, sexu by ste sa mali vyhýbať asi mesiac. K rizikám patrí znížená citlivosť, zhoršené zvlhčenie, rozpadnuté stehy a tým aj vznik nových deformít a problémov, možno horších, než boli tie pôvodné.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk