Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
šťastie, zdravie, kráska
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
8. marca 2016 HoroskopyEzoterika a liečiteľská poradňa od DamskaJazda.skSITA

Etikoterapia: Zistite pravú príčinu vašich chorôb!

Trápia vás zdravotné problémy a rôzne neduhy, ktorých sa neviete zbaviť? Je načase začať počúvať reč vášho tela!

Viete, čo je etikoterapia? Mnohí z vás určite odpovedia „nie“. A pritom etikoterapia existuje už veľmi dávno.

Tento pojem je vlastne liečba mravnosťou. No v tomto prípade nejde ani o moralizovanie, ani o morálku, ktorá býva vždy poplatná dobe. Je to predovšetkým forma súladu. Liečba zvykov v našom živote, ktoré nám neprinášajú spokojnosť, šťastie, harmóniu. Etikoterapia,  zaoberajúca sa  duchovnými príčinami chorôb, nám vlastne pomáha pochopiť, prečo máme konkrétny zdravotný problém. Zaoberá sa príčinami nie dôsledkami. Iba odstránením príčiny môže prísť uzdravenie. Zdravotný problém je totiž pre človeka  informácia, odraz jeho stavu duše, doterajšieho spôsobu života, myšlienok, želaní. Telo nevie rozprávať, telo s nami preto komunikuje chorobou. Tak nám dáva najavo, že ideme v našom živote nesprávnym smerom, že niektoré naše postoje nie sú správne.

Choroba ako signál toho, že sme zišli z cesty

reklama:

Význam etikoterapie formuloval už v 30tych rokoch minulého storočia významný český lekár MUDr. Ctibor Bezděk, ktorý sa považuje za otca etikoterapie.

Tak veľmi chceme byť zdraví a na druhej strane sa tak málo zaujímame o svoje telo. Zdravie definoval Bezděk ako stav, v ktorom sa všetky zložky človeka podriaďujú ústrednému duchovnému princípu. A choroba preto signalizuje, že sme sa odpútali od tohto princípu a viac sme priľnuli k nejakej hmotnej závislosti – peniazom, alkoholu, sláve, televízoru a tiež k nezdravým mentálnym vzorcom a vzorom správania.

Silný vplyv emócií na naše zdravie

reklama:

Takisto si veľmi málo uvedomujeme, aký veľký vplyv na naše zdravie majú emócie. Ľudia v súčasnej dobe sú naladení na veľmi zdravie zničujúce emócie, a to si vyberá svoju daň v podobe rôznych – odborníci to nazývajú – civilizačných chorôb. Duševné stavy ako hnev, pýcha, sklamanie, zloba, nenávisť, strach, prehnaná ľútosť – šíria sa nebezpečne a nekontrolovateľne našim vnútrom. Potichu a pomaly otravujú a narúšajú naše zdravie. Ak trvajú dlhšie, menia človeka v automat, ktorý reaguje iba z pozície týchto prehnaných vášní a stráca kontakt so svojim vyšším ja, s Bohom. Zároveň to prehlbuje jeho depresiu. A väčšinou je za tým všetkým nejaký malý, ale vytrvalý mindrák, blud o vlastnej nedostatočnosti, ktorú treba nejako potlačiť. No a neustále vyčerpávanie sa takýmito stavmi duše vedie k fyzickému prejavu tela – k chorobe.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

reklama:

Neustále pachtenie sa za niečím a egoizmus tiež patria k väčšine neduhov. Niečo máme a chceme ešte viac a viac, hoci to reálne ani nepotrebujeme. Spočíva v tom aj veľká časť neuróz moderného človeka, často pseudoexistenčné obavy prameniace z pocitu nejakej menejcennosti, porovnávania sa s inými. Aby toto človek prekonal, začne sa preceňovať, všetko začína posudzovať iba v pomere k sebe samému. Tiež neuľpievanie v strachoch, úzkostiach, obavách, je veľmi dôležité. Ľudia sa často sami vyraďujú zo spoločenského života. A pritom šťastie a obyčajná radosť z toho, že SME, je základom pocitu zdravia.

Bohužiaľ súčasná praktická medicína ľudské telo „rozkúskovala“ na „žlčnikárov, žalúdkarov, srdciarov“ a pritom telo môže fungovať zdravo iba ako celok. Duch, duša a telo musia byť v harmónii. Inak to nejde. Aj Sokrates povedal: „Ak je zdravá duša, je zdravé aj telo“. Len tak telo môže spokojne fungovať. Praktická medicína je potrebná. Tú nemožno vylúčiť. Niektoré vyšetrenia sú potrebné, nevyhnutné a život zachraňujúce. Ale nie za každú cenu. Je preto načase začať „počúvať“ reč tela, identifikovať jeho informácie. A etikoterapia je obor, ktorý vám môže pomôcť naučiť sa tomuto „jazyku“. Etikoterapia vám vie dať odpoveď.

Inka Nemezis

reklama:

Ak vás alebo vašich blízkych trápia konkrétne problémy, napíšte nám na mail [email protected] Do správy okrem otázky ohľadom zdravotného problému uveďte váš dátum narodenia. Redakcia potom zverejní iba odpoveď, v ktorej sa dátum ani vaše meno nebude uvádzať. 

reklama:

Odporúčané

K téme

Chcete mať zdravé srdce? Takto by mala vyzerať vaša strava! Tajomstvá duše: Ako sa zbaviť Nepriateľa, ktorý nám ničí život?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.