Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12219368_911415938895472_5031894100338534139_n.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
13. októbra 2016 ŠoubizDomáci šoubiznis od DamskaJazda.skSITA

Exkluzívne Heňa Mičkovicová: Čo jej pomáha prekonať pochybnosti o sebe a prečo skoncovala s Inge?

Známa herečka je ambasádorkou projektu Dove Academy Workshop, ktorý má veľmi zaujímavý zámer – nájsť cestu k vlastnej kráse. Aká bola tá jej?

Mnohé z nás už určite počuli vetu ´Každá žena môže byť krásna´, a to toľkokrát, že sme jej pravdivý význam prestali vnímať. Namiesto toho hľadáme krásu všade mimo nás. Projekt Dove Academy Workshop sa to rozhodol zmeniť a pomohol dvanástim ženám k premene, ktorá prekvapila najmä ich samotné. Tvárou tohto zaujímavého projektu sa stala sympatická herečka Henrieta Mičkovicová. Exkluzívne pre Dámsku jazdu prezradila, aká bola jej vlastná cesta k samej sebe.

Krstenie charitatívneho kalendára 'Objavte svoju krásu'

Prečo ste sa rozhodli podporiť práve tento projekt, čím vás oslovil?

Oslovil ma tým, že konečne ide o konkrétnu pomoc konkrétnym ženám. Je to pre mňa veľmi, veľmi osobné. Bolo úžasné sledovať jednotlivé premeny žien. Niekedy stačí naozaj málo, stačí pozornosť, navedenie a ukázanie tej žene, že môže vyzerať inak a úžasne. Bolo to pre mňa veľmi zaujímavé sledovať, či sa nejakým spôsobom uvedený zámer naplní, alebo nie. Samozrejme všetko má svoje pokračovanie. Tu išlo skôr o nakopnutie, psychickú podporu a štart.

reklama:

Je to teda o ceste k samej sebe a k ostatným. Aká bola tá vaša cesta? Čo vás nakoplo tým správnym smerom?

Každodenný boj (smiech). Keďže som chcela robiť profesiu, ktorú robím a ktorá si vyžaduje určitú dávku sebavedomia a bez pocitu, že chcete vyjadriť svoje emócie, to jednoducho nejde. Vždy idete s kožou na trh. Samozrejme vďaka svojej profesii sa pohybujete medzi zaujímavými ľuďmi, ktorí vás môžu usmerniť. No žiaľ nie je to vždy záruka, že nájdete samého seba. Ja si myslím, že človek musí dozrieť. Mne pomohli najmä deti. Vďaka nim som si uvedomila, čo je v živote dôležité a čo nie.

Takmer každá žena zažíva obdobie alebo deň, že sama so sebou nie je spokojná. Mávate aj vy také dni? Čo robíte preto, aby ste to zmenili? Aké máte triky?

reklama:

Určite aj ja o sebe niekedy pochybujem, veď to je normálne. Aké triky? Vtedy si poviem: ´Do frasa, však som jediná, výnimočná. Do frasa, som taká, aká som!´ (smiech).  Mne veľmi pomáha fyzická aktivita, zacvičiť si. V takých chvíľach odporúčam určite pohyb. To fyzické a psychické je navzájom prepojené a pri športovej  aktivite  sa vylučujú endorfíny šťastia a tým pádom prestanete riešiť strašne veľa vecí, ktoré vám kazia deň. Treba na seba myslieť a robiť to, čo vás baví. Niekedy vás tie krémiky nezachránia. Ja osobne, čo sa týka líčenia, si myslím, že menej je viac. Tá prirodzenosť je nadovšetko. Väčšinou, keď vehementne meníme svoj vzhľad, chceme sa za niečo stále schovávať. Asi sa treba prijať. Ja si myslím, že každá žena je krásna. A to nie je len nejaká otrepaná fráza. Poznám veľa žien, z ktorých ja neviem spustiť oči a pritom vôbec nespĺňajú normy ideálu krásy. Modelky nemôžeme byť všetky, ale to neznamená, že nemôžeme byť sexy a výnimočné (smiech).

11902320_879699588733774_1857757220862478626_n.jpg

Takže to je vaša rada ženám, ako objaviť vlastnú krásu?

Áno, prijať sa také, aké sme. Iné už nebudeme, už inak nenarastieme(smiech). Samozrejme treba sa o seba starať, však sme ženy, tak prečo nie?  Ale robiť to sofistikovaným spôsobom. Prečo si nevenovať občas čas i samej sebe? Niekedy je to síce s vyplazeným jazykom, ale predsa…

reklama:

Existuje nejaká ženská vlastnosť, ktorú neznášate, alebo za ktorú sa hanbíte?

Kedysi som si myslela, že ženy sú také a také, ale chlapi nás prekonávajú v niektorých vlastnostiach, takže to je skôr všeobecné. Nedá sa povedať, že ide o typicky ženskú vlastnosť. Možno nám ženám viac chýba to sebavedomie a často preceňujeme svoje možnosti, svoje hranice. Kam by som ešte dokázala ísť a kam už nie. Čo by som mohla a na čo ešte mám. Ja sa napríklad tiež nehrniem, aby som robila atómovú fyziku (smiech).  A takisto ma hnevá, že sa ľahko vzdávame. Ak už sa do niečoho pustíme, aby sme sa vedeli nielen naštartovať, ale hlavne nevzdávať sa.

Hovorí sa, že odchádzate z Búrlivého vína. Prečo?

reklama:

Jasne, že odchádzam, však som narobila už dosť veľkú šarapatu (smiech).

Ovplyvnila vás nejakým spôsobom postava Inge, ktorá bola skôr negatívna?

Tak pozitívna nebola, to je pravda, ale bola aspoň zaujímavá nie? (smiech) Ja si myslím, že všetko má svoj koniec a takisto aj Inge.

reklama:

Zhovárala sa Milota Mezeiová

reklama:

Odporúčané

K téme

Tri otázky pre Martinu Valachovú: Slováci by chceli byť bohatí a radi by investovali, ale nemajú základné rezervy na život! Krása skrytá v prírode: 11 potravín, ktoré sa dajú využiť na prípravu masiek

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.