EXKLUZÍVNE: Rady a triky vizážistky Cate Blanchett

Cate Blanchett v kampani na pleťové krémy SK II
Cate Blanchett v kampani na pleťové krémy SK-II SK-II

Cate Blanchett svojím dokonalým vzhľadom uchvacuje všade, kde sa objaví. Inak tomu nebolo ani na festivale v Cannes, kde ju okrem iných sprevádzala aj Mary Greenwell. O kráse a mejkape sa s osobnou vizážistkou a dobrou priateľkou slávnej herečky rozprávala Barbora Dudinská.

Diana, princezná z Walesu, Kate Moss, Cindy Crawford, Kate Winslet. To sú len niektoré mená z dlhého zoznamu celebritnej klientely jednej z najslávnejších a najváženejších vizážistiek na svete. Reč je o Britke Mary Greenwell.

Diana, princezná z Walesu vo Vanity Fair v r.1997
Diana, princezná z Walesu vo Vanity Fair v r.1997 Mario Testino/Vanity Fair

Mary sa do povedomia dostala v polovici 80. rokov počas éry supermodeliek ako Christy Turlington, Linda Evangelista či Helena Christensen. Jej práca sa ukrýva za mnohými obálkami prestížnych módnych časopisov a ikonickými fotografiami nielen, dnes už zosnulej, princeznej Diany, pričom do svojho tímu si ju často prizývajú fotografi zvučných mien ako Mario Testino, David Bailey, Peter Lindberg, Steven Meisel, Patrick Demarchelier či Annie Leibovitz.

Jessica Chastain na aukcii organizácie amfAR v Cannes
Jessica Chastain na aukcii organizácie amfAR v Cannes SITA/AP

Supermodelky na obálke časopisu Vogue z roku 1992
Patrick Demarchelier/Vogue
V súčasnosti sa jej meno skloňuje najmä s už spomínanou Cate Blanchett, ale tiež s Jessicou Chastain, Emmou Watson, Umou Thurman či Amandou Seyfried. Mary má tiež vlastný parfém a je vyťaženejšia viac ako kedykoľvek predtým. Nechýbala ani na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes, po ktorého skončení poskytla Dámskej jazde exkluzívny rozhovor.

Mary Greenwell s Christy Turlington
Mary Greenwell s Christy Turlington Mary Greenwell/Instagram

Čo milujete na mejkape a svojej práci vizážistky najviac?

Najviac zo všetkého obľubujem fakt, že vďaka líčeniu dokážem osobu úplne pretransformovať. A tiež tá intimita, ku ktorej s každou klientkou dochádza. Ten pocit je umocnený ešte viac aj vďaka tomu, že som s mnohými i blízka priateľka. Ja zbožňujem ľudí, s ktorými pracujem! A to sú hlavné dôvody, prečo milujem to, čo robím.

Niektoré z aktuálnych beauty trendov sa javia nepoužiteľné na bežný deň. Akých chýb sa podľa Vás ženy najčastejšie dopúšťajú?

Mám pocit, že v dnešnej dobe sa už ženy toľkých chýb nedopúšťajú a v líčení sa naopak len zlepšujú, aj vďaka množstvu videí na internete. Základom je nájsť ten správny odtieň podkladového mejkapu, pričom okrem farby je dôležité aj jeho zloženie a textúra (pozn.redakcie: Mary testuje odtiene mejkapu zásadne na krku, nie na tvári).

Mejkap musí byť ľahký a hlavne vyzerať prirodzene. Veľkou chybou je, keď sa nedostatky pleti ženy snažia zamaskovať príliš hustým krycím mejkapom, a pritom stačí jemnejšia verzia mejkapu a všetky malé nedostatky zakryť korektorom. Ja používam paletku od Bobbi Brown.

Aké produkty by nemali chýbať v kozmetickej taštičke každej ženy?

Pre mňa osobne je tým najdôležitejším produktom kvalitný rozjasňujúci korektor, ktorý vyzdvihne okolie očí a rozžiari tak celú tvár. Dôležité je, aby odrážal svetlo a mal by byť o trochu svetlejší ako samotný podkladový mejkap.

Pred pár dňami sa skončil filmový festival v Cannes. Čo je najťažšie pri líčení celebrít na červený koberec?

Keď líčim na fotení, tak stojím pri modelke a fotografovi po celý čas. Mám tak možnosť vstúpiť a upraviť, čo treba i kedy treba. Oproti tomu na červenom koberci v momente, keď celebrita odo mňa odíde, nemám šancu ju už potom uvidieť. Práve preto sa vždy snažím o to, aby bol jej mejkap čo najdokonalejší. Niekedy to trvá aj hodiny.

Ako osobná vizážistka Cate Blanchett viete určite najlepšie, aký typ líčenia jej najviac pristane. Máte na nej prípadne nejaký obľúbený look?

Pri Cate Blanchett nemám obľúbený look, ona totiž dokáže nosiť nádherne všetko. Okrem toho, mejkap musí vždy korešpondovať s účesom, so šatami, dokonca i s tým, o aký červený koberec ide. Je to tímová spolupráca. Čo sa festivalu v Cannes týka, ide o jeden z najpompéznejších červených kobercov vôbec, a tomu sa vždy snažim prispôsobiť.

Keď je reč o Cate, práve vďaka nej sa nahé líčenie a bledá farba pleti stali opäť trendovými…

Je pravda, že čo sa farby pleti a opaľovania týka, dosť sa toho za posledných 10 rokov zmenilo. A áno, súhlasím, že Cate bola jedna z prvých, ktorá nahé líčenie a bledú farbu pleti spopularizovala. Poznám ale veľa herečiek, ktoré sa opaľovaniu zásadne vyhýbajú. Vidieť to i na červených kobercoch. Inteligetná žena sa jednoducho nebude vypekať na slnku. Vyzerať príliš opálene pôsobí totiž lacno.

Ako ale docieliť to, aby ženy pri nahom líčení nevyzerali chorobne bledo, ale naopak sviežo a žiarivo?

Skvelým pomocníkom je v tomto prípade lícenka. Treba si však dávať pozor na množstvo. Príliš veľa farby na líčkach môže navodiť umelý bábikovský dojem. Ďalší produkt, ktorý na Cate používam často, a to i napriek jej bledunkej pleti, je bronzer. Ten je obrovským pomocníkom pri kontúrovaní tváre, najmä v oblasti líčok a čela.

Mary Greenwell nájdete na Twitteri pod @marygreenwell.

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete, súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk