Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fond na podporu projektov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Barbora Jančárová
16. septembra 2020 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA

Fond na podporu projektov v bratislavskom Starom meste oslavuje prvé narodeniny

Staromestský neinvestičný Fond Friedricha Weinwurma, ktorého cieľom je združovať financie na podporu a rozvoj kvality verejného priestoru na území tejto mestskej časti Bratislavy, oslavuje prvé narodeniny.

Barokový model Bratislavy, Lavička Václava Havla či podpora viacero významných projektov a aktérov na území Bratislavy, ktorí sa vo veľkej miere podieľali na rozvoji kvality verejného priestoru v bratislavskej metskej časti Staré mesto. Ako informuje Ženský web.sk, to všetko má na svedomí za rok svojho fungovania Staromestský neinvestičný Fond Friedricha Weinwurma, ktorý zriadila samospráva v tejto časti hlavného mesta. Fond je pomenovaný podľa významného medzivojnového bratislavského architekta Weinwurma a vznikol v deň jeho 115. narodenín – 30. augusta 2019.

Absolútne transparentný fond, ktorý pomáha zveľadiť Staré mesto

Neziskový fond, ktorý je nezávislý od rozpočtu mesta, za rok svojho pôsobenia podporil desiatky projektov pre kultúru a spoločnosť, sociálnu pomoc, no hlavným zameraním je podpora kvality verejného prostredia v Starom meste.

Fond dnes oslavuje rok a musím povedať, že za ten rok obstál so cťou. Všetci veľkí a významní aktéri na území Bratislavy si v ňom za ten rok našli svoje miesto, ktorým chcú dať na vedomie, že verejný priestor im nie je ľahostajný,“ hovorí pre portál Ženský web. sk starostka Starého Mesta a predsedníčka správnej rady fondu Zuzana Aufrichtová .

Hlavnými darcami sú napríklad  Nadácia Penta, WOAL, s. r. o., BPS PARK, a. s., J&T Real Estate a spoločnosť YIT Slovakia, vďaka ktorej sa začalo s revitalizáciou dlhodobo zanedbaného priestoru medzi obytným komplexom Stein, Kmeťovým námestím a Študentským domom J. Hronca.  Cieľom tohto projektu je premeniť toto zanedbané miesto na jednotný celok s množstvom zelene  a možnosťami na oddych aj voľnočasové aktivity pre deti i dospelých. 

Skrášliť naše Staré mesto môžete pomôcť aj vy

Na zveľadení centrálnej metskej časti nášho hlavného mesta sa môžete podieľať aj vy.  Záujem už vyjadrili obyvatelia Jakubovho námestia, či okolia Horského parku, informuje Zuzana Aufrichtová. Finančnú podporu môžete zasielať na transparentný účet zverejnený na stránke  weinwurm.sk. Podporiť sa dá aj konkrétny projekt, avšak je potrebné uviesť do poznámky jeho názov. 

Odporúčané

K téme

Pre krajšiu Bratislavu? Staré mesto zriadilo fond na podporu projektov Nábrežie Dunaja ožíva: Café Propeller ponúka skvostný zážitok z interiéru a dobrého jedla či výstavu unikátneho fotografa

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.