Freddie Mercury ožije na slovenských pódiach!

Queenie.jpg

Kapelu Queen, ani jej frontmana Freddieho Mercuryho určite nikomu netreba predstavovať. A  hoci charizmatický spevák odišiel príliš skoro, tribute kapela Queenie sa rozhodla vzdať mu hold a  pri príležitosti jeho nedožitých 70. narodenín sa vyberie na veľkolepé turné!

Česká formácia Queenie tribute band, ktorá reprezentuje európsku špičku tohto žánru, vystúpi v  rámci európskeho turné vo Švédsku, Fínsku, Dánsku, Čechách a na Slovensku. Umenie kapely ocenil dokonca aj Brian May, gitarista legendárneho Queenu. Rozdiel medzi šou v podaní partie z Čiech a originálom je totiž nebadateľný. Hudobníci z  tribute kapely totiž nepoužívajú len totožné kostýmy, ale aj hudobné nástroje. „Freddie Mercury bol a je obrovskou hudobnou osobnosťou, nešlo len o skvelého a talentovaného speváka, ale bol rovnako geniálny skladateľ, veľmi dobrý klavirista, a dovolím si tvrdiť, že do určitej miery aj veľmi vizionárom a zodpovedným lídrom,“ povedal o svojom idole spevák skupiny Queenie, Michael Kluch. „Samozrejme, nebyť jeho, naša kapela by nikdy nevznikla, pre mňa ako speváka bol Mercury veľmi zásadnou osobnosťou, vďaka ktorej som v sebe objavil zápal pre spev a hudbu vôbec,“ povedal. Kapela Queenie sa za posledné roky stala v Európe akýmsi fenoménom a z úspechu sa tešia nielen v domácich Čechách, ale najmä v škandinávskych krajinách, kde sa ich miestni fanúšikovia nevedia nabažiť.

https://www.youtube.com/watch?v=ty_mLVjmkg4

Ak ste na vystúpenie Queenie zvedaví aj vy, máme pre vás dobrú správu! Kapela sa na Slovensku objaví až v štyroch mestách. Tešiť sa môžete na nadupanú šou a veľkolepú pastvu pre oči aj uši. „Na slovenskú časť turné sa veľmi tešíme, na prelome roku sme tu odohrali šesť koncertov, no až tak často sem nechodíme. Cítime preto deficit voči slovenským fanúšikom tohto hudobného štýlu a my sami máme preto veľkú chuť u vás hrať,“ prezradil na margo slovenských koncertov Michael a na koniec dodal staré, známe, legendárne… „We will rock you!“

Live forever tour:

17.10. Košice, Spoločenský pavilón

19.10. Žilina, Event house

20.10. Bratislava, Majestic Music Club

21.10. Nitra, Nájomná jednotka 210

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk