Harry Styles vyhral súd s paparazzmi

Harry Styles
Harry Styles shutterstock.com

Skupina bulvárnych fotografov má zákaz čakať pred spevákovým domom a prenasledovať ho na verejných miestach.

Spevák anglicko-írskej chlapčenskej skupiny One Direction Harry Styles vyhral súdny spor, ktorý viedol s paparazzmi.

Skupina fotografov dostala zákaz čakať pred spevákovým domom a sledovať ho na verejných miestach. Sudkyňa Nicola Davies, ktorá o prípade rozhodovala, fotografom zakázala prenasledovanie speváka na motorkách za účelom zhotovovania fotografií. Rozhodla tiež, že paparazzi sa nesmú priblížiť k Stylesovmu domu na menej ako 50 metrov. Informovali o tom britské noviny The Guardian.

Pán Styles sa týmto nesnaží chrániť pred fanúšikmi, ktorí ho zastavujú na ulici a ktorí sa s ním fotia. Je šťastný, že to môže robiť, rovnako ako ho to tešilo doteraz. Je to však metóda alebo taktika, ktorú využíva istý druh fotografov,“ povedal súdu 16. decembra Stylesov právnik David Sherborne.

Ďalšie pojednávanie, na ktorom sa bude súd zaoberať vývojom situácie, sa uskutoční v januári 2014.

Formácia One Direction, ktorú tvoria Louis Tomlinson, Liam Payne, Harry Styles, Niall Horan a Zayn Malik, sa preslávila v speváckej súťaži The X Factor, kde v roku 2010 skončila na tretej priečke.

Po šou s nimi vydavateľstvo Syco Music podpísalo kontrakt na dva milióny libier a pätica sa stala fenoménom, ktorému sa ako prvej formácii z Veľkej Británie podarilo po úvodnom týždni predaja debutového albumu Up All Night (2011) dostať na čelo amerického rebríčka Billboard 200.

V britskom albumovom rebríčku debutovali na druhej priečke. Ich druhá štúdiovka Take Me Home vyšla v novembri 2012 a ovládla britský aj americký albumový rebríček. Na ich novom albume Midnight Memories (2013) sa nachádza 14 skladieb, pričom deluxe verzia obsahuje ďalšie štyri piesne.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk