Herec Sacha Baron Cohen nebude hrať Freddieho Mercuryho

Sacha Baron Cohen
Sacha Baron Cohen SITA/AP

Členovia kapely Queen mali o filme inú predstavu ako on.

Anglický herec Sacha Baron Cohen sa rozhodol vycúvať zo životopisného filmu o lídrovi britskej skupiny Queen Freddiem Mercurym, kde mal stvárniť práve tohto významného speváka. Podľa portálu Deadline.com sa nepohodol so zostávajúcimi členmi kapely, ktorí majú posledné slovo pri výbere scenáristu a režiséra. Cohen totiž do projektu šiel s tým, že pôjde o pravdivý a pikantný opis Mercuryho divokého života, kým členovia Queen si predstavovali jemnejšiu verziu vhodnú pre všetky vekové kategórie. Tiež sa mu podarilo získať scenáristu Petra Morgana a naklonil si aj režisérov Davida Finchera a Toma Hoopera, hudobníci však všetkých odmietli. Ako poznamenal Deadline, herca bude ťažké nahradiť, keďže sa na homosexuálneho speváka mimoriadne podobá.

Freddie Mercury je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Napríklad magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias. Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Don’t Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov.

Sacha Baron Cohen je známy vďaka stvárneniu viacerých kontroverzných satirických postáv. Predstavil sa ako britský rapper z predmestia Ali G, ako kazašský reportér Borat Sagdijev nastavil zrkadlo americkej spoločnosti v komédii Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa (2006) a ako homosexuálny fashionista zosmiešnil módny priemysel vo filme Brüno (2009). Vlani v Diktátorovi svoju pozornosť obrátil na diktátorský režim. Zahral si admirála generála Aladeena, ktorý sa po smrti Kim Čong Ila považuje za posledného mohykána medzi diktátormi a zo všetkých síl sa snaží svoju krajinu uchrániť pred demokraciou. Barona Cohena diváci videli aj vo filmoch Rýchlo a desivo: Šialené preteky (2006), Sweeney Todd: Čertovský holič z Fleet Street (2007), Hugo a jeho veľký objav (2011) a zatiaľ naposledy sa objavil v adaptácii románu Victora Huga Bedári, kde stvárnil pána Thénardiera.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk