Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hu dana droppova 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Bontonfilm
4. septembra 2019 LifestyleKnihy a film od DamskaJazda.skSITA

Hodinárov učeň – rozprávka, ktorá pobaví deti i rodičov

BRATISLAVA 4. septembra (DámskaJazda.sk) – Klasická rozprávka Hodinárov učeň poskytuje zážitok pre celú rodinu originálnym príbehom, humorom, výpravou i skvelými hercami. Štartuje v kinách 12. septembra.

Hodinárov učeň je poctou klasickej hranej rozprávke, ktorej originálny príbeh pochádza z dielne scenáristky a režisérky Jitky Rudolfovej. Po predchádzajúcich filmoch ZúfalciRozkoš siahla po úplne inom žánri a nakrútila originálnu rozprávku o statočnom Urbanovi a chamtivom hodinárovi. Ten svojho učňa vyšle do sveta hľadať zázračné hodiny, ktoré dokážu varovať pred smrťou – Urban sa musí vydať na ďalekú cestu plnú prekážok a nástrah, ktoré môže prekonať len vďaka svojej statočnosti, hodinárskemu umu, dobrému srdcu a najmä láske k milovanej Laure, hodinárovej dcére.

Rozprávka, ktorá vznikla v česko-slovenskej koprodukcii spoločností Evolution Films (CZ) a PubRes (SK), už zaznamenala svoje prvé úspechy a nadšené reakcie detského i dospelého diváka počas letných predpremiér  10. augusta v Banskej Štiavnici, kde bol film  za účasti delegácie prezentovaný na festivale 4 živly a na bratislavskej Magio pláži v rámci projektu Bažant Kinematograf.

Do úlohy hlavných hrdinov príbehu režisérka obsadila dvoch mladých talentovaných hercov  – Michala Balcara (Urban) a vo filme debutujúcu slovenskú herečku – poslucháčku VŠMU Danu Droppovú (Laura). V postave lakomého hodinára exceluje vynikajúci český herec Viktor Preiss,  ktorý o filme hovorí: „Žáner rozprávky je nesmrteľný, ale určite nie bezodný, a preto sa isté motívy a schémy chtiac- nechtiac opakujú a vzájomne sa na seba podobajú. Vymyslieť, napísať a realizovať originálny rozprávkový príbeh je umenie. Rozprávka režisérky Jitky Rudolfovej je v mnohých ohľadoch atypická a originálna, a to je, pevne dúfam, dobré znamenie.“

Úlohu hodinárovej ženy stvárnila slovenská herečka herečka Éva Bandor ( Ďakujem, dobre, Čistič, Agáva, Out, Učiteľka).

„Nositeľmi“ humoru sú najmä postavy troch sudičiek, ktoré hneď v úvodnej scéne vložia Urbanovi do vienka dve  proroctvá – jedno  želá bohatstvo a lásku, druhé chudobu a nekonečné strasti.  Jitka Rudolfová do týchto úloh obsadila  skvelých hercov,  s ktorými má skúsenosti už zo svojich predchádzajúcich filmov – Janu Plodkovú, Václava Neužila a Jaroslav Plesla.

Úlohu hostinského si zahral nemenej známy Miroslav Krobot.

Atraktívne lokácie a nádherné kostýmy doplňujú celkový filmový zážitok z tejto  naozaj netuctovej rozprávky a poskytujú skutočnú pastvu pre oči.

Rozprávku Hodinárov učeň uvedie v slovenskom znení do slovenských kín 12. septembra distribučná spoločnosť Bontonfilm.

Inzercia

Odporúčané

K téme

Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu Vianoce 2020: Najkrajšie darčeky, dekorácie a prestieranie

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.