Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ročný horoskop Baran

Rok 2021 pre ľudí narodených v znamení  Baran môže znamenať istú zmenu. Ak ste sa narodili v tomto období roka, ste zvyknutí viesť, avšak nasledujúci rok do vášho života prichádza niekto, koho sa oplatí nasledovať. Na jar vstúpi do vášho znamenia  Jupiter, ktorý si od vás zoberie veľa energie. Nevnímajte to však ako negatívum, ale ako priestor na oddych.

V januári sa ocitnete v situácii, ktorá bude pre vás nepríjemná. Budete sa totiž musieť spoľahnúť na svoju najslabšiu stránku osobnosti. Vo vzťahu k iným osobám to môže mať veľa podôb. Možno budete vyzvaní, aby ste v práci spolupracovali s nepriateľmi na veľkom projekte.  Ťažko vyjadrujete svoje pocity? Váš partner by to od vás mohol okamžite vyžadovať. Bojíte sa zmeny? Váš svet by sa mohol odrazu obrátiť hore nohami.  Zvážte toto všetko ako ukážku toho, čo si pre vás rok 2021 pripravil. Nebojte sa, nebude to až také hrozné. Ale nie vždy sa budete môcť spoľahnúť na veci, v ktorých ste zvyčajne dobrí.

Pozícia vodcu sa ľuďom narodeným pod znamením Baran vráti koncom jari a začiatkom leta. Vo vašom okolí bude veľa ľudí, ktorí budú potrebovať práve vás, aby ste ich viedli.  Možno niektorí z vás budú mať pochybnosti, či sú na to pripravení. Avšak niekedy nie je na to čas. Ľudia, ktorí sa na vás spoliehajú, môžu byť spolupracovníci, priatelia, dokonca to môžu byť vzdialení príbuzní. Môžu dokonca použiť slová „prosím, veď nás!“.  Či si to uvedomujete alebo nie, ste na to pripravení a vy jediní to dokážete.

Zdravie

Veľa času svojho života ste strávili riešením problémov iných. To je od vás mimoriadne obdivuhodné a dobré, ale je tu niekto, koho ste posledné roky veľmi zanedbávali. Hovoríme samozrejme o čísle jeden: o vás. Možno ste tak robili preto, lebo ste upriamenie pozornosti na seba považovali  za zlé a chamtivé. Toto je rok, kedy sa zobudíte s tým, že to tak nie je. Starostlivosť o seba je dôležitá a rozhodujúca a rok 2021 je ten, kedy si uvedomíte, že veľa dlžíte svojmu zdraviu. Nebojte sa: nebudete namyslení a nebudete ignorovať všetkých ostatných vo svojom živote. Iba sa uistite, že na prvom mieste je vaše zdravie.

S príchodom marca a apríla by mali byť ľudia narodení v znamení Baran opatrní. Nehrozí vám síce naliehavé nebezpečenstvo, ktorého sa musíte obávať, ale toto je ten pravý čas, kedy musíte brať svoje zdravie vážne. Nepreceňujte svoje sily a treba si uvedomiť, že nikto z nás nemladne. V prvom rade však majte pod kontrolou príjem potravy a aj jej kvalitu. To však neznamená, že by ste mali držať diétu, len občas trošku krotiť svoj maškrtný jazýček a siahnuť po zdravších alternatívach. Napríklad  namiesto čipsov si zoberte k telke nakrájanú mrkvu alebo jablko. Pite minerálku namiesto sladkých nápojov a podobne.  Tento proces by sa mal začať v marci a v apríli to vyvážite na úroveň, ktorú môžete udržať po zvyšok roka. Skúste nájsť rovnováhu pre seba, aby pre vás zmeny v jedálničku neboli drastické.

Už v auguste by ste mohli očakávať prvé výsledky. Ale v žiadnom prípade sa potom nevracajte k predchádzajúcemu nezdravému  stravovaniu.

Vzťahy

Čo sa týka lásky, dobrá správa. Začiatkom júna čaká Baranov románik. Od tohto obdobia až do konca augusta budete pod silným vplyvom  Venuše. Znamená to, že máte pred sebou leto plné lásky. Nech už vysielate do vesmíru čokoľvek, bude to fungovať, pretože každý vás v tomto období bude považovať za neodolateľného. Nech vám to však nestúpne do hlavy. Nie je to tak, že ľudia po vás budú všade hádzať kytice ruží. Chystáte sa upútať pozornosť ľudí a mali by ste ju použiť na posilnenie dôvery, ktorú budete potrebovať  počas krízy.

Barani, ktorí sú na začiatku roka vo vzťahu, budú bilancovať. Zaujmú chladný a kritický pohľad, aby zistili, kde sa nachádza ich láska. Ste šťastní? Vidíte v partnerovi  podporu pre vás a pre všetky vaše sny? Je čas položiť si tieto veľmi ťažké otázky. V ideálnom prípade sa na niektoré z nich spýtate svojho partnera. Ale neignorujte to dobré: urobte si zoznam všetkého, čo je skvelé a vo vzťahu funguje.

A ak nemáte vzťah, budete rovnako rozberať vaše minulé lásky. Čo fungovalo? Čo nie? Čo je to, čo si myslíte, že hľadáte? A čo je najdôležitejšie: čo si myslíte, že potrebujete? Tento chladný a tvrdý rozbor je pre vás dôležitý, aby ste sa mohli pohnúť vpred a nerobili dookola rovnaké chyby.

Peniaze

Ľudia narodení v znamení Baran boli vždy  opatrní, pokiaľ ide o peniaze. To bude pre vás v priebehu roku 2021 fantastická – a veľmi užitočná – vlastnosť. Tento opatrný prístup vám bude prospešný v niektorých nových finančných oblastiach. Rok 2021 z vás síce neurobí rozprávkovo bohatých (ale kto vie?), no ocitnete sa  v ešte zdravších finančných situáciách ako predtým.

Rok pre Baranov začne trochu netradične a môžu sa ocitnúť vo vodách, ktoré boli doteraz pre nich veľkou neznámou. Vždy ste sa vyhýbali, kedykoľvek niekto začal hovoriť o akciách a investovaní? Ste úplne slepí voči fungovaniu individuálneho dôchodkového účtu? Zľaknete sa pri pomyslení na svoje úspory v rukách ostatných, radšej si svoje peniaze ukladáte pod matrac? Teraz nie je čas skrývať hlavu do piesku. Musíte prijať tú oblasť, o ktorej nič neviete, a učiť sa, učiť sa a učiť sa. Oslovte odborníka – ideálne finančného poradcu -, ktorý vám ukáže, čo potrebujete vedieť, a budete chytrejší. Pamätajte: strach sa vytráca vďaka poznaniu.

Toto leto príde znameniu Baran do cesty fantastická neočakávaná šanca. Avšak za predpokladu, že ste dosť bystrí na to, aby ste mali oči otvorené a spoznali drsný diamant. Najmä okolo druhého júnového týždňa hľadajte niečo, čo vám skríži cestu, čo je trochu neobvyklé. Nebude to však vrece peňazí. Bude to dosť čudné. Môže to byť udalosť, osoba alebo dokonca iba plagát, ktorý ste si nikdy predtým nevšimli zavesený na stene. To naštartuje vaše myslenie, aby ste sa spojili s niektorými fantastickými príležitosťami na zarábanie peňazí. Možno sa vám to hneď nevyplatí (a mohlo by sa to stať v skutočnosti budúci rok), ale stačí, keď položíte základy.  Toto bude váš hlavný projekt minimálne do októbra, ale pravdepodobne aj dlhšie. A ak potrebujete magické šťastné číslo, ktoré je s ním spojené, hľadajte číslo 17 ako veľmi významné.

Práca

V roku 2021 hviezdy pre ľudí narodených v znamení Baran pripravili zaujímavé umelecké vibrácie, ktoré sa neprejavia žiadnemu znameniu zverokruhu.  Vplyv Jupitera spôsobí, že Baran bude v roku 2021 priam sršať tvorivými nápadmi. Prekvapuje vás to? Myslíme si, že áno, keďže sa väčšina z vás nazdáva, že nie je umelecký typ.

Počas tohto roka budete bojovať s nespokojnosťou a práve táto zvláštna umelecká inšpirácia si poradí so súčasnou rutinou.  Toto je oheň, ktorý vás bude páliť do konca roka. Aj keď každý deň prídete domov vyčerpaní alebo máte veľa osobných povinností, počúvajte ten hlas, ktorý hovorí, aby ste zobrali do ruky štetec alebo gitaru, notebook alebo skutočne čokoľvek, čo vám pomôže tvoriť.  Choďte za týmto podnetom všade, kam vás zavedie, pretože do marca budete mať dostatok tvorivej pôdy pod nohami, aby ste si uvedomili, že sa chystáte na niečo dôležité. Toto je čas, kedy je potrebné ukázať ľuďom, čo vo vás skutočne je a vďaka tomu i oni nájdu svoj smer.

Barani by si v tomto období  mali nájsť niekoľko priateľov, ktorých názorom dôverujú, a ukázať im, čo urobili. Ak je reakcia pozitívna, super. Robte stále to, čo robíte. Ak je to z nejakého dôvodu negatívne, urobte si chvíľu a zvážte, čo hovoria. Majú pravdu? Potom nasledujte ich rady a vylepšujte ich. Oni to jednoducho nechápu? Oprášte to a pokračujte v tom, čo robíte. Tu je dôležité to, že svoj vnútorný svet treba ukázať navonok. Žiadny kritický názor to nezmení.

Kariéra

Veľký umelecký úspech sa dostaví do konca augusta. Môže to byť aj nejaká neočakávaná veľká pochvala od niekoho, koho názor pre vás znamená svet (a od ktorého ste neočakávali, že ho budete počuť). Nechajte tieto skúsenosti, aby vás povzniesli a ešte viac podporili váš oheň. Nehovoríme, že sa z vás stane ďalší Picasso alebo niekto podobný. Ale táto skúsenosť bude mať za následok veľkú zmenu vo vašom živote, ktorá odteraz ovplyvní vaše smerovanie. Pokračujte v tom celý rok a november i december trávte plánovaním toho, kam ďalej nasmerovať kroky vo vašom živote.

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Baran, ktorí prijali výzvy roku 2021 a formovali sa skrze svoje slabosti, môžu s pokojom vstúpiť do ďalšieho roku. Sú totiž pripravení, silnejší a skúsenejší, ako boli doteraz.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.