Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ročný horoskop Kozorožec

Ľudia narodení v znamení Kozorožec po obrovskom období osobného rastu majú v roku 2021 úžasnú príležitosť. Tento čas využijete na to, aby ste celý tento rast podrobili skúške. Predstavte si rok 2021 ako laboratórnu súčasť hodiny prírodovedy: rok 2020 bol časom teoretického vyučovania a teraz je čas na praktické experimentovanie. Stanete sa laboratórnou pokusnou krysou sami sebe. Aj keď to neznie veľmi lákavo, nakoniec budete mať z toho prospech najmä vy. Vyjdete ako víťazi.

Zdravie

Kozorožci doteraz viedli dosť šťastný život. Aj keď to neznamená, že sa vaše šťastie blíži ku koncu, tento rok si viac ako iné roky uvedomíte svoju pominuteľnosť a blízkosť smrti.  Okolnosti, ktoré sa vo vašom živote udejú vás prinútia zamyslieť sa a vy už nebudete považovať zdravie za samozrejmosť.  Čas uteká, všetci starneme a toto je rok, kedy začnete veľmi rýchlo pociťovať tie zmeny, ktoré prichádzajú s vekom. Nepanikárte: môžete to prekonať tak, ako ste prekonali každú ďalšiu výzvu vo svojom živote.

Začiatok roka by ste mali naštartovať tým, že sa dôverne oboznámite, ako ste na tom.  Nechajte si urobiť všetky vyšetrenia a nevynechajte žiadnu preventívnu prehliadku. Ak sa vám názor jedného lekára nebude pozdávať, nechajte si ho overiť  u iného odborníka. Nie je na tom nič zlé. Každý má svoj uhol pohľadu na danú vec.

V apríli ľudí narodených v znamení Kozorožec ovládne pokušenie vyskúšať si aktivity, ktoré nikdy nerobili alebo sa im venovali veľmi dávno. Napríklad box, curling alebo lyžovanie. Prečo nie? Každý pohyb prospeje vášmu zdraviu, len to s ničím nepreháňajte.

Jeseň 2021 je dokonalým odrazom počasia a vy spomalíte svoje životné tempo. Toto bude váš mesiac, kedy budete mať všetko na prvom prevodovom stupni. Pokojne oddychujte, strávte čas vo svojej obľúbenej kaviarni a uberte z vašich aktivít.  Koniec roka opäť prinesie depresie spojené so starnutím. Žiaľ s tým nemôžete urobiť nič. Iba naučiť sa prispôsobovať, prijímať a reagovať na zmeny, ktoré sa dejú s vašim telom a vo vašom okolí.

Vzťahy

V roku 2021 vstúpi do znamenia Kozorožec Venuša. Bude vám jasne žiariť a ovplyvňovať najmä váš citový život. Aj keď by mohla byť táto planéta zjavným zdrojom šťastia v láske a romantike, je tiež posilňujúcou silou, ktorá buduje sebaúctu a sebahodnotu.

To, že sebavedomie bude v tomto roku veľmi potrebné, zistíte ešte počas januára a februára. Čakajú vás zaujímavé stretnutia. Aj keď nejde o žiadne veľké lásky, môžete cítiť isté milostné energie, ktoré vás môžu vyviesť z miery. Zvýšené sebavedomie Kozorožcom pomôže urobiť bodku za niektorými vzťahmi, ktoré ich ťahali dole. Znamená to, že napríklad ukončíte neperspektívny milostný vzťah, odhalíte falošného priateľa alebo sa prestanete trápiť nad kolegyňou, ktorá vám hádže polená pod nohy. Verte sami sebe a udalosti, ktoré vás zbavia týchto ľudí, prídu prirodzene sami od seba, alebo tieto bytosti pochopia bez vášho pričinenia, že už nemajú vo vašom živote žiadne miesto a odídu.

Namiesto toho pritiahnete k sebe ľudí, ktorí si vás budú vážiť a otvoria vaše srdce krásnym možnostiam. Najmä v apríli je veľká šanca, že stretnete osobu opačného pohlavia, pri ktorej sa vám roztrasú kolená a pocítite motýliky v bruchu. Že už na to neveríte? Len aby ste neboli prekvapení…

Ak už máte vzťah, nebojte sa: nemali by ste pre túto osobu partnera nechať. Avšak to neznamená, že si nemôžete užívať pozitívnu energiu a pocit sebadôvery , ktorý pramení zo záujmu inej osoby o vás. Ale ak nemáte vzťah a hľadáte niekoho výnimočného, môže to byť práve on.

V septembri zažijú ľudia narodení v znamení Kozorožec množstvo zaujímavých stretnutí . Môžete nadviazať nové kontakty s mnohými ľuďmi. Pravdepodobne vás to trochu vyčerpá , lebo vás to vyvedie z vašej komfortnej zóny.  Do toho sa zamiešajú pocity, ktoré vo vás vyvolala aprílová alebo letná láska. Ak je zvyčajne vaším inštinktom tieto pocity skryť, je vhodný čas dať ľuďom vedieť, čo sa vo vás deje. Cítite silné emócie? Dajte vedieť o nich  ostatným! Určite sa potešia, že to konečne od vás počujú, a pravdepodobne to bude rezonovať s niečím v ich vnútri. Vypočujte si, čo na oplátku ponúkajú vaši blízki. Chcú vám povedať všetko o emóciách, ktoré prežívajú.

Peniaze

Uplynulý rok pre každé znamenie znamenal isté finančné turbulencie. Rovnako si tým prešli i príslušníci narodení v znamení Kozorožec. Prekonali ste veľa búrok, raz ste sa ocitli hore a raz dole a nevedeli ste, či sa niekedy budete cítiť bezpečne. Rovnaká neistota vás čaká i tento rok. No predsa len sa vám bude ľahšie dýchať  a plavba rokom 2021 bude pokojnejšia. Dokonca sa vám naskytne niekoľko zaujímavých príležitostí.

Začiatkom roka zamerajte svoju pozornosť  na odvetvia, o ktorých ste predtým možno neuvažovali. Majte oči otvorené. Okolo tridsiateho totiž príde k vám nejaká fantastická rada od dôveryhodného priateľa. Aj keď si budete chcieť radu overiť, pozorne počúvajte a dôverujte jeho vedeniu. Marec prinesie niekoľko veľmi miernych prílivov a odlivov na finančných trhoch. Tieto „vlnky“ spôsobia, že ostatní ľudia vo vašom okolí začnú podliehať panike a budú mať strach, ale na to ste príliš inteligentní. V skutočnosti môžete využiť túto paniku vo svoj prospech.

Leto 2021 prinesie niektorým ľuďom z vášho okolia chuť s vami súperiť. Môžu vás dokonca chtiac či nechtiac pripraviť o nejaké financie. Je ideálny čas trochu sa izolovať. Nazbierate potrebné nápady a vyhnete sa pokušeniu riskovať. Letné mesiace sú totiž veľmi rizikové a akékoľvek neoverené finančné investície sa vám nevyplatia.  V tejto dobe budete mať veľkú podporu z Venuše, takže sa nikdy nebudete cítiť osamelo. Dajte ľuďom vo vašom živote nejaký čas, aby sa trochu upokojili. Aj na ľudí narodených v znamení Kozorožec  sa usmeje šťastena. Stane sa tak počas júla a vašim šťastným číslom bude  47.

Práca

Koniec februára až marec znamená veľa práce na vašom pracovisku. Samozrejme v prípade, ak ste zamestnaní.  Vašu spoločnosť čakajú veľké skúšky a otrasy.  Ak to tak je, neprepadajte panike (a určite to berte ako odraz svojich schopností. Je to výsledok síl, ktoré sú mimo vašu kontrolu). Stačí sa otriasť a rozhodiť siete. Určite sa medzi vašimi priateľmi nájdu nejakí, ktorí vám budú vedieť odporučiť nové zamestnanie. Nakoniec sa v októbri pravdepodobne vrátite na pôvodné miesto.  Avšak mali by ste si položiť otázku: Bude návrat do starej práce krok vpred alebo  krok späť? Na to odpoveď máte len vo svojom vnútri.

Ak si zachováte pôvodné miesto, i tak Kozorožcov čaká množstvo organizačných zmien.  Nemusíte mať obavy. Prispôsobíte sa im dosť rýchlo. Posunie vás to smerom vpred a aspoň si otestujete svoje schopnosti a pokroky.

Ak v súčasnosti nepracujete, mesiac marec vám sľubuje úžasnú odmenu.  Práca, ktorá vás pred časom zaujala, bude zrazu opäť voľná. Musíte však konať rýchlo. To znamená začať s prípravou na to už v januári: Zostavte si životopis, nacvičte si rozhovor, predstavte si, že tam idete už v pondelok ráno.

Kariéra

Rok 2021 prinesie ľuďom narodeným v znamení Kozorožec množstvo zmien a veľký posun v ich kariére. Koniec roka už v zamestnaní nebude s veľkou pravdepodobnosťou rovnaký, ako bol jeho začiatok. Rýchlo sa však prispôsobíte a konečne si vyskúšate svoje kvality, ktoré ste získali v posledných rokoch. Rok 2021 bude časom obrovského rastu, milí Kozorožci. A v roku 2022 sa dostanete k ďalším veľkým dobrodružstvám. Príjemnú cestu a nezabudnite sa podeliť o svoje skúsenosti so svojimi blízkymi. Môžete byť pre nich totiž veľkou inšpiráciou.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.