Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ročný horoskop Rak

Rok 2020 bol pre Rakov plný obmedzení a komplikovaných situácií. No však  čo vás nezabije, to vás predsa posilní. Často vám pomohol váš nadhľad a zmena perspektívy. Ak ste sa z uplynulého roka poučili, budete v roku 2021 len rásť. Ak nie, máte šťastie. Vesmír vám dáva možnosť nápravy.

Rok  2021 bude pre ľudí narodených v znamení Rak letnou školou pre dušu.  Neznie to síce príjemne, ale nemusíte sa báť.  V tomto roku budete mať nielen šancu ďalej rásť a vzdelávať sa, ale tiež sa naučíte nástroje a techniky na neustály rast po celý život. Tieto schopnosti ste už nejaký čas potrebovali. Raci, neberte to však ako kritiku. Jednoducho je čas učiť sa napredovať.

Január je ideálnym časom na to, aby ste získali to, čo potrebujete pre tento rok. Čaká vás obdobie , ktoré je čosi ako návrat do školy po prázdninách.  Pozorne sa pozrite na svoju pracovnú situáciu a zistite, či existuje nejaká flexibilita. Možno odhalíte, že toto je rok, v ktorom musíte urobiť veľké úpravy svojho postavenia v zamestnaní. Ak nemáte potrebnú flexibilitu, porozprávajte sa so svojím šéfom a zistite, aké možnosti máte k dispozícii. Možno sa dozviete, že môžete robiť svoju prácu na diaľku jeden alebo dva dni v týždni alebo môžete mať pohyblivý pracovný čas. A ak nie je k dispozícii žiadna z týchto možností, možno je načase, aby ste sa začali rozhliadať po inom pracovnom mieste. Január je váš čas, aby ste to vyriešili čo najlepšie.

Marec prinesie Rakom krátke oddychové obdobie, počas ktorého môžete získať prehľad o svojej finančnej situácii. Počas tohto roka budete mať niekoľko šťastných dní, kedy pocítite silnejšiu dôveru vo svoj úsudok a šťastnú ruku. Dokonca, ak stávkujete, oplatí sa veriť svojej intuícii o čosi viac. Konkrétne ide o tieto dni: 19. marca,  2. mája, 15. augusta a 30. októbra. Ako vždy buďte zodpovední, nebuďte nerozvážni a nehrajte hazard o hromadu peňazí, ktoré nemáte. Skúste napríklad žreb. Počas týchto dní sa ľudia narodení v znamení Rak budú cítiť ako víťazi. Užívajte si tento pocit a skúste ho preniesť do ďalšieho roka.

Najväčšie skúšky čakajú Rakov v apríli.  Odnesie si to najmä vaša fyzická kondícia. Skúste nájsť aj v tomto pozitívnu stránku. Aspoň vás to prinúti relaxovať. Vypočujte si, čo vám hovorí vaše telo. Asi okolo 13. apríla dostanú ľudia narodení v znamení Rak jasnú facku. Považujte to za prebudenie  a váš organizmus vám hovorí jednoducho dosť.

V máji a júni prepadne Rakov silná túžba cestovať. Počúvnite ju a vydajte sa na cesty. Je toho totiž veľa, čo cestovanie prináša do mysle a srdca. Obohatí to najmä váš duchovný svet.

Jeseň je zvyčajne časom na zamyslenie a určite by ste mali urobiť tak aj vy. Ale neseďte len doma September je pre Rakov vhodným mesiacom, kedy musíte pracovať so všetkým osobným rozvojom, ktorý ste v tomto roku doteraz získali.

Zdravie

Ľudia narodení v znamení Rak by sa mali konečne prebudiť. Nazdávate sa, že váš životný štýl už nepotrebuje zmenu? Iste, možno si sem-tam trochu zacvičíte, ale robíte naozaj všetko, čo môžete? Kurz je dobrý, odpoveď je ale – dá sa toho urobiť oveľa viac. Rok 2021to však všetko zmení . Raci preberú plnú kontrolu nad svojou kondíciou. Najväčším pomocníkom vám v tom bude priateľ narodený v znamení Býk.

V januári sa chystáte začať s novým fitnes plánom. Ak ste už boli doteraz dosť aktívni, budete to už preháňať. Ale ak nie ste – alebo nie ste tak aktívni, ako by ste chceli – je to pre vás dobrý začiatok. Zoberte si na pomoc spomínaného priateľa Býka buď ako kamaráta, spolu s ktorým budete cvičiť, alebo v podobe trénera. Nemáte priateľa alebo trénera, ktorý sa narodil pod znamením  Býk? Potom vyhľadajte online tréningové programy,  ktoré vás rozhýbu správnym smerom.  Pamätajte, že pomaly a postupne ďalej zájdete, ako keď to preženiete hneď na začiatku a stratíte tak rýchlo motiváciu pokračovať. Ak sa vám nepodarí rozbehnúť váš fitnes plán do apríla, tak potom už vôbec, preto to skúste stihnúť. Nehanbite sa požiadať o pomoc a vyhľadať profesionálneho trénera, ak je treba.

V apríli si dávajte pozor. Ako už bolo spomenuté vyššie, vaše telo si bude vyžadovať od vás zvýšenú pozornosť. Môže prísť i v podobe vážnejšej choroby, ale nemajte strach.  Ak ste sa dokázali do tohto mesiaca rozhýbať zdravým smerom, so všetkým si hravo poradíte. Všetko je vo vašich rukách. V roku 2021 sa vám podarí nastaviť zmeny, ktoré vám budú dobre slúžiť po zvyšok vašich dní.

Vzťahy

Príslušníkov znamenia Rak čaká v celku zaujímavý rok.  A určite nebude skúpi na romantické dobrodružstvá. Nasledujúcich dvanásť mesiacov budete hodnotiť svoje minulé lásky a vďaka tomu si ujasníte, čo vlastne očakávate od svojho milostného života.

Minulosť v podobe bývalej lásky sa ohlási už v januári. Nemusí to byť však konkrétne osoba, ku ktorej ste kedysi prechovávali city. Môže to byť len udalosť, vôňa alebo miesto, čo vám pripomenie vaše prvé zamilovanie. Spomienky môžu mať veľa podôb a zasiahnu vás z ničoho nič. Vychutnávajte si ich a načerpajte z nich silu. Skúste si spomenúť, akí ste boli kedysi a či váš súkromný život ide tým smerom, ktorým si želáte.

V marci 2021 sa znovu objaví niekto z vašej minulosti. Nie je to nevyhnutne stará láska, ale táto osoba vám bude veľmi pripomínať, čo ste kedysi milovali, ale vzdali ste sa toho. Táto cesta naprieč minulosťou bude pre znamenie Rak prospešná, aj keď môže vyvolať veľa bolestných spomienok. Skrz svoju minulosť však spoznáte budúcnosť. Majte svoju myseľ otvorenú pre všetkých, s ktorými sa zoznámite najmä  v marci a apríli. Počas týchto mesiacov môže vzplanúť veľká láska.

S príchodom jesene a zimy sa zameriate na svoju blízku rodinu. Vaši blízki budú volať po vašej pozornosti. Vy si vďaka tomu pripomeniete, odkiaľ ste prišli a aké sú vaše korene.

Peniaze

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Rak sa príliš netrápia nad tým, že ich financie majú kolísavé tendencie. Nikdy ste totiž nepadli na úplné dno a z každej finančnej krízy ste sa vedeli dostať, či už sami alebo s pomocou vašich anjelov strážnych. Inak tomu nebude ani v roku 2021.

Už začiatok roka prinesie do mnohých rodín veľké finančné problémy. Raci túto krízu však s ľahkosťou zvládnu. To však neznamená, že budete ľahostajní  k ostatným a neponúknete im pomoc. Napríklad požičiate vášmu priateľovi v núdzi alebo venujete niekoľko eur charite. Pomoc môže mať však viacero podôb.

Dobrá karma z tejto skúsenosti vám na jar veľmi prospeje. Svet sa bude v tomto období  opäť stavať na nohy a ekonomika sa znovu bude pomaly rozbiehať. Raci si však stihli vybudovať stabilnú pozíciu, takže si nemusia robiť starosti o svoju budúcnosť. To najhoršie je už za vami.

September bude pre vaše peniaze obdobím relatívneho pokoja. Využite tento čas na to, aby ste zhodnotili svoje financie, a nezabudnite sledovať prípadné príležitosti na zarábanie peňazí, o ktorých ste predtým neuvažovali. Spoľahnite sa na svoj nos a nesklame vás.

Práca

Znamenie Rak si na začiatku roka 2021bude pripadať ako superhrdina Kapitán Amerika. Prečo? Budete sa cítiť, ako keby ste sa práve prebrali zo šesťdesiatročnej kómy. Všetko bude pre vás trochu čudné. Pomaly sa však budete spamätávať a čoskoro sa zorientujete. Dokonca sa sami stanete hrdinom  a inšpiráciou pre všetkých okolo vás. Znie to ako skvelý príbeh, ktorý vám zarobí veľa peňazí. Nuž pozor však. Máte okolo seba veľa neprajníkov.

Počas februára budete elektrárňou a budete brať projekt za projektom. Uvoľnite si pár víkendov, aby ste pracovali navyše. Nerobte si starosti: tento plán nebude trvať večne. Len chcete mať silný štart do roka a zistiť, koľko z toho ste ochotní ustáť.

S príchodom marca začnete mať kritický pohľad na všetko, čo sa týka vášho zamestnania. Na nadriadených, na kolegov či na postupy v práci. Je to miesto, kde chcete byť do konca vašej kariéry? Plníte ciele,  ktoré ste si stanovili? Položte si tieto otázky a zaznamenajte si ich. Možno odpovede na ne nájdete  neskôr.

Kariéra

Počas leta 2021 môže nastať v zamestnaní výrazná zmena. Buď zmeníte prácu, alebo vás povýšia a preradia na iné miesto. A práve toto bude váš čas.  Ľudia si vás budú viac všímať, no všetko zvládnete s pokojom hrdinu.

Rok 2021 bude pre znamenie Rak celkovo pozitívnym rokom. Počas nasledujúcich mesiacov položíte základy niečoho úspešného. Musíte si však veriť. Pre mnohých ste hrdinom a inšpirujete ostatných.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.