Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ročný horoskop Škorpión

Rok 2021 bude znamenie Škorpión charakterizovať jedno slovo,  a to rodina. Môže to pre vás znamenať veľa vecí. Záleží, kde sa v živote nachádzate. Možno si zakladáte rodinu, možno spoznáte svoju životnú lásku, alebo sa k vám vráti stratený člen rodiny, ktorý s vami prerušil kontakty. Alebo spoznáte vzdialenejších príbuzných, ktorí váš život zaujímavo obohatia. Do znamenia Škorpión navyše vstupuje  po dlhom čase Neptún. Táto stratená planéta sa vo vašom živote objaví na jar a zmení veci spôsobom, aký si nedokážete predstaviť. Predstavte si ho ako svojho „strateného strýčka“, ktorý spôsobí síce zmätok, ale prinesie vám aj radosť.

Január a február je pre Škorpiónov vhodným časom na to, aby sa zbavili starých dlhov z minulého roku. Nech už je vaša pracovná situácia akákoľvek, január je vhodný čas na to, aby ste mali oči a uši otvorené na všetky strany. Môže k vám prísť zaujímavá ponuka, ktorá  zlepší vaše doterajšie postavenie. Podľa možností nadväzujte nové kontakty a zapájajte sa do diskusií na sociálnych sieťach. Tieto kontakty vám pomôžu vytvoriť sieť a kto vie? Nikdy neviete, ako si môžete vzájomne pomôcť.

Zdravie

Zdravý životný štýl v predstavách mnohých Škorpiónov znamená tvrdú drinu a samé odriekanie. Nemusí to tak byť. Starostlivosť o svoje zdravie zahŕňa aj príjemnú stránku, ako napríklad relax, wellness, masáže. Potešili ste sa?  Toto sa vás bude týkať najmä do apríla 2021. Naplánujte si stretnutie s masérom alebo wellness s rodinou či návštevu skrášľovacieho salónu . No po zvyšok roka majú s vami hviezdy odlišný plán.

Mali by ste na sebe začať pracovať trochu tvrdšie. Už žiadne prejedanie sa vo večerných hodinách a celovíkendové leňošenie na gauči. Je čas začať pravidelne cvičiť. Stačí aspoň 20 minút aktívneho pohybu a vaše telo sa vám odvďačí pevným zdravím. To, že bez neho je to ťažké, sme si v uplynulých udalostiach veľmi dobre uvedomili.

A ak ste momentálne fyzicky aktívni, gratulujeme! Apríl je čas, kedy prehodnotíte svoju fyzickú rutinu a uvidíte, čo vám pomáha zlepšiť svoje zdravie a čo nie. Rok 2021 je celkovo dobrým rokom, ktorý pomôže mnohým Škorpiónom zlepšiť svoje zdravie.

Vzťahy

Milostný život Škorpiónov bude v priebehu roku 2021 nasledovať veľmi zaujímavú dráhu. Nech je váš stav v prvých mesiacoch  akýkoľvek, budete sa cítiť neistí a pripravení na zmenu. Zatiaľ nerobte nič drastické, ale pozrite sa, kde ste, a uvidíte, či veci smerujú smerom, ktorý sa vám páči. Ak je odpoveďou jasné a nespochybniteľné „nie“, v hĺbke duše viete, čo máte robiť. No čo v prípade, keď si nie ste jednoznačne istí? Nemusíte zostavovať zoznam plusov a mínusov, ani nič podobné, ale urobte si len rýchlu kontrolu vašich citov a zistite, kde sa nachádzate. Ak ste sa ocitli v oveľa vážnejšej kríze, skúste si sadnúť s partnerom a porozprávajte sa o tom, čo cítite a čo od vzťahu očakávate.

Pre nezadaných Škorpiónov platí, ujasnite si, koho vlastne hľadáte. Prečo je to dobré vedieť? Pretože začiatkom apríla vás niekto bude hľadať. Potom upútate pozornosť niekoho na vašej obežnej dráhe. Môže to byť niekto, koho poznáte. Dokonca je veľmi pravdepodobné, že ide o priateľa alebo vzdialenejšieho kamaráta, s ktorým sa priatelíte iba na Facebooku. Vaše cesty sa skrížia a poriadne to medzi vami zaiskrí.  Vaša charizma alebo aura priláka tohto človeka takým spôsobom, aký by ste nečakali. A toto platí i pre zadaných príslušníkov znamenia Škorpión. Môže to mať veľa podôb, ale dôležité je, že niekoho upútate. To je veľmi pozitívna vec, aj keď to nemusí vyústiť do dlhotrvajúcej lásky.  Táto osoba totiž ovplyvní i ostatné osoby, ktoré objavia vašu úžasnú stránku a budú sa chcieť od vás učiť. Nie, nebojte sa, nejde o kult, aj keď to tak znie. Alebo žeby áno? J

Peniaze

Ľudia narodení v znamení Škorpión nikdy neboli príliš materialisticky založení.  V roku 2021 však dôjde k jednej zmene, ktorú budete chcieť urobiť, a to vytvoriť  si zdravý vzťah k peniazom. To však nemusí vôbec znamenať, že začnete byť chamtiví, povrchní a dokonca bohatí. Znamená to len, že budete chcieť byť inteligentnejší, pokiaľ ide o hospodárenie s vašimi financiami. Zdravý vzťah k peniazom znamená tiež, že zbytočne nimi nebudete plytvať a dokážete si zarobiť viac.

Ako však začať? Oslovte napríklad svojich známych či známych známych, o ktorých si myslíte, že vám majú v oblasti financií čo povedať. Nemusia byť bohatí alebo mať dobre platenú prácu. Poznáte niekoho? Poznáte ľudí, ktorí majú vypracovaný dôchodkový plán?  Super. Dohodnite si s nimi stretnutie na káve. Robte si poznámky o tom, čo zistíte, a uvidíte, čo objavíte.

Táto objaviteľská cesta pomôže Škorpiónom prísť na to, čo je pre nich dôležité. Aké sú vaše hodnoty? Čo chcete dosiahnuť?  V polovici marca 2021 sa stretnete s niekým, kto vám pomôže zistiť, čo od peňazí chcete. Možno to nebude profesionál v oblasti financií, ale bude mať dostatok skúseností, z ktorých môžete čerpať, a finančnej múdrosti, ktorá vám pomôže. Porozprávajte sa s nimi o tom, čo si myslíte, že od života chcete. Spomeňte dokonca aj svoje záľuby.  Pritom začnete formulovať svoj vlastný plán toho, čo chcete, aby vaše peniaze robili. A na konci roka 2021 možno budete sami prekvapení zisteniami a možno aj o niečo bohatší.

Práca

Ľudia narodení v znamení horoskopu Škorpión počas predchádzajúceho roku tvrdo pracovali. Vďaka tomu si získali rešpekt u svojich nadriadených alebo kolegov. Inak tomu nebude ani v tomto roku. Zmení sa to až koncom jari. Prichádza čas, aby ste začali myslieť trochu viac na regeneráciu svojich pracovných síl.  Bojíte sa toho?  Roky ste fungovali len v tvrdom pracovnom režime? To, že trochu poľavíte, neznamená, že prídete o prácu. Vychutnajte si zaslúžený oddych.

Na jeseň opäť naštartujete svoje pracovné tempo, ale hviezdy radia, snažte stále udržiavať rovnováhu medzi súkromným a pracovným životom. Nech sa vydáte akýmkoľvek smerom, je čas na nejaké zmeny. Váš pracovný život mal na chvíľu jednu príchuť a vy ste pripravení to zmeniť. Možno je čas myslieť na radikálne odlišný smer? Aj keď vás práca baví, skúste sa zamyslieť, aké ďalšie pracovné možnosti máte.

Počas tohto obdobia viac ako čokoľvek iné potrebujete mentálne cvičenie – predstavte si seba v inom prostredí a zistite, ako sa v ňom cítite. Je to niečo pre vás? Do októbra budete mať niekoľko silných odhalení o tom, čo vám po celý čas chýbalo.

December Škorpiónov prekvapí skvelým fyzickým zdravím a budete cítiť väčšiu spokojnosť so životom. Môže za to i fakt, že sa vám podarilo nastoliť spomínanú rovnováhu.

Kariéra

Rok 2021 znamená pre Škorpiónov vybudovanie silných emotívnych väzieb a návrat ku koreňom najmä v súkromnom živote. No ovplyvní to i vašu kariéru. Spoznáte nových ľudí, ktorí vás posunú mnohými smermi vpred.  Pozitívom bude i to, že ľudia, ktorí vás nejakým spôsobom ťahali k zemi, z vášho života prirodzene odídu a vy budete môcť opäť voľne dýchať.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.