Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ročný horoskop Vodnár

Pre ľudí narodených v znamení Vodnár znamenal minulý rok veľa chaosu. Tento rok to bude iné. Vplyv hviezd vnesie do vašich životov istú štruktúru a organizovanosť. A zmení sa ešte niečo. Kým vašou doterajšou mantrou bolo – plávať s prúdom, v nasledujúcich mesiacoch to tak nebude. Táto dokonalá stratégia prežitia je síce pre vás veľmi potrebná… Ale čas len na prežitie sa skončil. Teraz je čas, aby ste naplno žili. Neznie to sľubne?

Na začiatku roka (zhruba od januára do konca marca) vrhá Mars na vaše znamenie silný tieň. Tento tieň so sebou neprináša tmu a nechápte ho negatívne. Prináša napríklad trochu ochladenia v horúcom letnom dni: Je to tieň, ktorý vyhľadávate, keď páli slnko. Skryjete sa v ňom a budete si užívať život, akoby bol horúci júlový deň.

Zdravie

Vodnári, čo sa týka zdravia, nemajú za sebou najlepší rok. Hneď v úvode nového roka si uvedomíte, že nie ste celkom tam, kde ste chceli byť. Síce ste sa snažili starať o svoje telo, no nie vždy sa vám to podarilo. Nikdy nie je neskoro to zmeniť. Práve rok 2021 vám môže priniesť v oblasti zdravia celkom nový smer.

Vo februári však nezačínajte so žiadnym tvrdým fitnes plánom. Práve naopak, ak je to možné, zarezervujte si hotel ďaleko od všetkého. Ak to možné nie je, zostaňte doma, ale vypnite všetky obrazovky – televízor, počítač, tablet, notebook, mobil a podobne. Čo budete robiť? Nič. Potrebujete sa totiž nabiť a jedine takto sa vám to podarí.

S príchodom teplejších dní však koniec nečinnosti. Treba vyraziť do prírody a začať sa hýbať. Ak ešte nemáte dobrý fitnes plán, začnite s behom alebo aspoň rýchlou chôdzou. Neprežeňte to hneď v prvý deň, aby ste nestratili motiváciu. Postupne pridávajte vzdialenosť a zvyšujte náročnosť. Do konca roka budete prekvapení.

Našťastie je tu pre vás na august 2021naplánovaná poriadna pauza. Neznamená to však, že budete celý mesiac oddychovať, ako tomu bolo na začiatku roka. Iba svoje tempo trochu spomalíte. Ľuďom narodenom v znamení Vodnár môžu trochu viac hroziť i úrazy. Do starého tempa sa dostanete opäť v septembri.

S príchodom decembra sa začnete obzerať, čo vám priniesli uplynulé mesiace. A pravdepodobne sa nespoznáte. Zmenili ste spôsob, akým sa pohybujete, ako sa stravujete, a čo je najdôležitejšie – to, ako o sebe premýšľate. Tieto posuny, bez ohľadu na to, ako boli malé či veľké, sú dostatočné na to, aby ste sa dostali na inú a zdravšiu cestu po zvyšok svojho života. Dobrá práca! Správajte sa k svojmu telu zodpovedne a uvedomte si, aká dôležitá je vaša snaha o zdravší spôsob života.

Vzťahy

Jar prinesie Vodnárom množstvo zmien v ich osobnom živote. Nemusia to byť drastické zmeny, ale mali by ste očakávať akúsi dynamickú zmenu u každého, koho vo svojom živote máte. Pamätajte: všetci v dnešnej dobe prežívajú svoje vlastné problémy bez ohľadu na to, v akom znamení sa narodili. Majte oči a uši otvorené pre chvíle vibrácií, v ktorých je zakomponovaná vaša intuícia. Jar je obdobie, keď môžete svojej intuícii dôverovať všade, kam vás zavedie. Apríl je najlepším mesiacom, kedy bude vaše mimozmyslové vnímanie obzvlášť citlivé. Môžete si to overiť napríklad na cvičení, pri ktorom máte uhádnuť kartu, ktorú niekto druhý drží v ruke. Budete neomylní. Musíte však pozorne počúvať.

A v závislosti od toho, aké správy vám prídu do cesty počas apríla, možno budete musieť urobiť nejaké zmeny v ľuďoch vo vašom živote. Niektoré vzťahy sa môžu dotiahnuť do konca, niektoré sa môžu zmeniť tak, že sú na nepoznanie, iné budú pokračovať, avšak s miernymi (ale významnými) úpravami kurzu. Postupujte podľa toho, čo vám hovorí vaša intuícia, a netrápte sa príliš nad tými, ktorí sa rozhodnú od vás odísť. Ich úloha vo vašom živote skončila a je čas posunúť sa ďalej.

Toto leto vás zastihne zvláštna vlna takmer rodičovskej lásky. A to bez ohľadu na to, či už ste rodič alebo nie. Začiatkom júna prídete do kontaktu s niekým, kto potrebuje rodičovskú oporu. Budete to práve vy, kto bude tejto osobe vedieť pomôcť a viesť  ju správnym smerom. Z tejto pomoci získate veľa pozitívnej energie, nehovoriac o vďačnosti dotyčnej osoby, ktorú si nadobro získate.

Peniaze

Ľudia narodení v znamení zverokruhu Vodnár budú mať v roku 2021 zvláštny vzťah k peniazom. Zasiahne vás finančná „vlna“, ktorá bude súvisieť so všetkým, čo sa vo vašom živote odohrá. Nasledujúce obdobie sa dá nazvať i podnikateľským rokom. V predchádzajúcich rokoch ste čakali na bohatého strýka, ktorý vám po náhlej smrti zanechá obrovské bohatstvo? Nie, netešte sa. Ani teraz sa toho nedočkáte. No čo tak, keby ste sa tým bohatým strýkom stali vy?

Začnite konať (a míňať a šetriť), akoby ste boli neuveriteľne bohatým strýkom. To môže z vašej strany vyžadovať trochu plánovania, ale najmä to znamená zmenu vášho postoja. Budete si myslieť, že ste bohatý človek. A kto šetrí peniaze najlepšie? Práve bohatí ľudia. S touto myšlienkou by ste mali vykročiť do budúceho roka a ocitnete sa na ceste, ktorá vás dovedie k vašim snom.

Marec a apríl 2021bude pre Vodnárov obdobím finančnej krízy, ktoré musia prekonať. Berte to ako dobrý test vašej finančnej pohody. Aj bohatí ľudia sa predsa musia vyrovnať s výkyvmi na trhu, takže by ste to mali zvládnuť aj vy.

V máji alebo júni príde do života osôb narodených v znamení Vodnár niekto, kto bude mať veľký vplyv na ich financie. Nečakajte, že vám dá peniaze, ale podelí sa s vami o niečo celkom iné. Prostredníctvom jeho životného príbehu pochopíte, že máte v rukách všetko potrebné, čo potrebujete na dosiahnutie svojich finančných cieľov. Ak prijmete tento „dar“, začnete sa vidieť v úplne odlišnom svetle. A čo je najdôležitejšie, začnete viac veriť svojim finančným rozhodnutiam.

Práca

Jednou z dôležitých úloh pre Vodnárov v roku 2021 by malo byť objaviť znovu vášeň. Ak sa vytratila z vášho súčasného zamestnania, mali by ste sa zamyslieť nad jeho zmenou. Nemusíte hneď odchádzať, ale skúste si zo svojich koníčkov najskôr spraviť vedľajšie zamestnanie. Aj keď vám to neprinesie hneď veľké peniaze, prebudíte v sebe spomínanú vášeň, ktorá je pre úspech veľmi dôležitá.

V marci sa s vami stretnú ľudia, ktorí vám môžu pomôcť zmeniť toto vedľajšie zamestnanie na hlavný príjem. Avšak záleží i na vás, či ste na to pripravení. Aj keď sa vám túto šancu nepodarí premeniť  na splnený sen, nesmúťte. Vďaka tomu vaši priatelia uvidia, že to myslíte vážne a že ste trochu vizionár.

Ďalším zaujímavým mesiacom v roku 2021 pre Vodnárov bude jún. Niekoľko priateľov vám ponúkne zaujímavý návrh, ktorý by mohol znieť príliš dobre na to, aby to bola pravda. Pravdepodobne je, ale to neznamená, že by ste sa toho mali vzdať. Nepôjde o jediný návrh, ktorý sa objaví, a tie ďalšie dokonca budú oveľa podstatnejšie a príťažlivejšie. Môžu mať formu vlastného podniku alebo niečoho oveľa ambicióznejšieho, čo viac zapadá do vašich snov a ideálov. Toto by mohol byť pre vás ten pravý čas na uskutočnenie vašich snov.

Kariéra

„Vyberte si prácu, ktorú milujete, a nikdy nebudete musieť pracovať jediný deň v živote”. Tieto slová, ktoré vyslovil Konfucius, si veľmi dobre uvedomíte práve v roku 2021. Zistíte, že ak budete robiť veci s vášňou, môžete byť úspešní. Objavte vizionára vo vás a verte svojej intuícii. Môžete dokázať čokoľvek. Veď viete, že hranice a prekážky si stanovujete vy sami vo svojej hlave. Ak vás všetky tieto priekopnícke reči trochu desia, tak sa nebojte. Váš život predstavoval doteraz veľa  tvrdej driny. To je prvý krok k úspechu a základ veľkých vecí. Ak ich nedosiahnete v roku 2021, pripravíte si aspoň základy pre to, aby ste v roku 2022 mohli robiť skutočne veľké veci.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.