Hrozné, falošný Justin Bieber obťažoval na internete 157 detí

Justin Bieber
SITA/AP

Polícia v austrálskom Queenslande zatkla 42-ročného muža, ktorý sa vydával za kanadského speváka Justina Biebera a v jeho mene na internete sexuálne obťažoval deti.

Podozrivý momentálne čelí obvineniam z 931 sexuálnych deliktov, vrátane znásilnenia a obscénneho zaobchádzania s maloletými. Údajne pomocou rôznych digitálnych platforiem ako je Facebook či Skype ako 23-ročný interpret obťažoval 157 detí na celom svete.

Ff1e89ab8312d088c18fb9a0c5d17971.jpg
Muž, ktorý sa vydáva za Justina Biebera - Gordon Chalmers

Ako informovali zástupcovia polície, k obvineniam muža, ktorého už v minulosti za sexuálne delikty žalovali, prišlo po tom, čo mu prehľadali počítač a objavili v ňom detské explicitné materiály. Na vyšetrovaní sa podieľali aj zahraničné autority. „Fakt, že tak veľa detí verilo, že komunikujú s touto konkrétnou celebritou, poukazuje na potrebu vážneho zhodnotenia, akými spôsobmi, ako spoločnosť, vzdelávame naše deti o online bezpečnosti,“ uviedol vo vyhlásení detektív inšpektor Jon Rouse a upozornil rodičov, aby boli v tomto prípade ostražitejší. Súdne pojednávanie s podozrivým sa uskutoční 6. apríla v Brisbane.

Informácie pochádzajú z webstránok people.com a www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk