Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
24. februára 2015 HoroskopyEzoterika a liečiteľská poradňa od SannySITA

II. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

Väčšinu chorôb, ktoré nás v dospelosti postihli, sme si postupne starostlivo vypestovali svojim vlastným prístupom k životu. Naše negatívne, ustráchané a obviňujúce myšlienky sprevádzané pocitom, že za nič nestojíme, si vyžiadali svoju daň. Ak sa k tomu pridávajú nešťastné udalosti, závažné traumy a ťažké detstvo, telo sa vzoprie prílišnému tlaku nahromadenej citovej bolesti a zvolí si jednoduchšiu cestu – chorobu.

Myšlienky a pocity sa v nás schovávajú celé roky. Ak už niet kam priliať do ohňa alebo príde vhodný vonkajší podnet, telo nasmeruje energiu na konkrétne miesto, ktoré najlepšie korešponduje s tým, aké máme myslenie a ako sa cítime.

Chronické bolesti a choroby upriamujú našu pozornosť na dlhodobo potlačené myšlienky a pocity, odmietanie zmien, strach z budúcnosti a pocit neistoty. Uvedené mentálne a emocionálne príčiny chorôb sa zo skúsenosti terapeutov najčastejšie vyskytujú u väčšiny ľudí v takejto podobe. Žiadny z uvedených ekvivalentov však nemusí bezvýhradne platiť pre každého, pretože môže byť ovplyvnený rôznymi ďalšími subjektívnymi príčinami.

Problémy s dýchacími cestami poukazujú na to, že máme strach vyjadriť svoj názor, svoje pocity a požiadavky. Doslova v sebe dusíme všetko čo nás trápi, a po čom túžime. Popierame krásu života, nemáme rovnováhu medzi dávaním a prijímaním, sme príliš kritickí a máme tendenciu vlastniť partnera alebo deti. Urazili sme sa na niekoho blízkeho a nevieme sa s tým vyrovnať.

reklama:

Ochorenia srdca signalizujú uzavretú osobnosť a dlhotrvajúce citové problémy. Srdce predstavuje centrum lásky a bezpečia. Staviame na prvé miesto kariéru, peniaze, stres, a príliš trpíme pocitom prehnanej zodpovednosti voči blízkym.

Tráviaci systém ukazuje, že nie sme schopní stráviť konflikty, hnev a problematické situácie v rodine, vzťahoch a v práci, neprijímame kritiku a obviňujeme iných z našej situácie. Strach zo zmeny, hrôza a panika z konkrétneho človeka alebo situácie, neochota opustiť minulosť.

Pohybové ústrojenstvo trpí vtedy, ak strácame vieru, nádej a stabilitu vo svojom živote. Nie sme schopní prijať inovatívne myšlienky a postupy práce, tvrdošijne trváme na starých návykoch a nevieme sa pohnúť z miesta, paralyzuje nás strach zo zmeny a obavy o budúcnosť. Trpíme pocitom viny, zároveň sa chceme potrestať a niesť si svoj kríž sami, ale mať už od všetkého a všetkých pokoj. Túžime po citovej opore, ktorej sa nám nedostáva, a sami nevieme prejaviť lásku.

reklama:

Ženské a mužské problémy súvisia s hlbokým potlačením ženskosti alebo mužstva. Odpor k vlastnému telu, neustále hľadanie fyzických chýb a nedostatkov na sebe, zlosť na partnera, odmietanie svojej sexuality a vina častokrát môžu za naše zápaly, menštruačné problémy, neplodnosť a PMS.

Celulitída znamená najčastejšie neschopnosť vyrovnať sa s problémami z ranného detstva, lipnutie na minulých traumách a strach zvoliť si vlastný smer.

Obezitou sa trápime, ak sa potrebujeme chrániť pred fyzickým ubližovaním , máme strach vyjsť zo svojej ulity, potrebujeme utiecť pred bolesťou, krivdou, citmi, hľadáme samého seba, sme neistí a túžime sa realizovať a prejaviť. Neustále prejedanie sa je príznakom toho, že nedokážeme zvládnuť nápor citov a potrebujeme ho utlmiť.

Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôbThinkstock
reklama:

Bolesťami hlavy trpia najčastejšie ľudia, ktorí sami sebe ubližujú. Chceme byť za každú cenu dokonalí a vyvíjame na seba prehnaný tlak, vždy chceme vyhrať a byť prví.

Nespokojnosť s tým, čo vidíme vo svojom živote, strach naozaj vidieť samého seba, a strach z prítomnosti sú najčastejšou príčinou problémom s očami.

Čítajte aj: I. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

reklama:

Hnev, odmietanie počuť pravdu, prílišný rozruch a zmätok okolo nás, neustále hádky rodičov v detstve sa podpisujú na problémoch s ušami.

Anorexia a bulímia sú odmietaním života, extrémna forma nenávisti k sebe samému.

Veľmi často potrebujeme prehlušiť krik svojho vnútra a potlačiť svoje emócie. Nevieme sa vysporiadať s tým, čo prežívame a ako sa pri tom cítime, s náporom práce a zodpovednosti, so stresom, s tlakom na dokonalosť, s rozchodom, rozvodom, so stratou blízkeho alebo nechceme vidieť skutočnosť, svoje chyby a návyky správania sa. Vtedy, ešte pred chorobou môžeme často skĺznuť do závislého správania sa, a začneme používať rôzne viac alebo menej príjemné formy ako sa s emóciami vyrovnať. Napríklad sa prejedáme ak nás trápia pocity viny, nakupujeme ak potrebujeme viac pozornosti a uznania, fajčíme cigarety, ak zatvárame oči pred pravdou a realitou, berieme drogy, ak sa nevieme začleniť do spoločnosti a hlboko odmietame život, prepadáme alkoholu pre nedostatok lásky a pocitu vlastného zlyhania.

reklama:

Ak chceme zlepšiť svoj život a svoj zdravotný stav, je potrebné mať úctu k sebe samému, nájsť vnútorný pokoj a rovnováhu, zmeniť návyky svojho myslenia, a užívať si krásy života každý jeden deň. Naše telo reaguje na každú našu myšlienku a pocit, a preto si môžeme vybrať pozerať sa na život zdravým pozitívnym spôsobom a podporiť tak prírodné a moderné spôsoby liečenia aj vlastnou zodpovednosťou.

Alexandra Bikárová
Alexandra Bikárová (prvá zľava) so zakladateľkou anjelskej terapie Doreen VirtueArchív AB

Alexandra Bikárová (31 r), spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

reklama:

Odporúčané

K téme

Poznáte silu prírodných kryštálov? I. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.