Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smútok a depresia, samota
reklama:
reklama:
reklama:
18. apríla 2016 HoroskopyEzoterika a liečiteľská poradňa od DamskaJazda.skSITA

III. Emócie ohrozujúce vaše zdravie: Toto môže byť príčinou nádorov mozgu, cukrovky a frigidity

Okrem hnevu a depresie i tento stav mysle napácha škody na našom zdraví.

Medzi ďalšie emócie, ktoré dokážu negatívnym spôsobom ovplyvniť náš život, patrí kontrola – sebakontrola a kontrola ľudí v našom živote. Veľmi nedobrá vec. Obmedzujeme tak totiž nielen seba, ale aj ostatných. Keďže sa snažíme mať všetko pod kontrolou, spôsobujeme si zbytočne veľa stresu, napätia a starostí. Zvyčajne všetko pod kontrolou potrebujú mať ľudia, ktorí sú presvedčení, že život nemôže byť dokonalý, kým nebudú oni diktovať iným, čo majú robiť a ovládať ich. Ich život je plný pravidiel a tak riadia seba a ostatných. Je to nedôvera v seba samého a nedôvera k iným. Sú to v podstate ľudia, ktorí žijú v rôznych obmedzeniach, perfekcionisti. Neriadia sa svojim srdcom. Mať všetko pod kontrolou zvyčajne zvádza k agresivite, títo ľudia sa boja byť spontánni, kreatívni, nevedia sa uvoľniť. Žijú v permanentnom kŕči.

Inka Nemezis

O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

reklama:

Z prílišnej kontroly môžu vzniknúť nádory mozgu, astma, alergie, plešivosť, bulímia, rakovina, cukrovka, hluchota, „zmrznuté“ rameno, dna, frigidita, syndróm dráždivého čreva, paranoja, rakovina vaječníkov, Parkinsonova choroba, bolesti hlavy.

Je dobré si uvedomiť, že každý človek je osobnosť. Každý človek má právo na omyly, na vlastné, aj keď z iného pohľadu nie správne, rozhodnutia. Každý je zodpovedný sám za seba. Uverme, že aj bez našej kontroly a pravidiel tí iní dokážu žiť a fungovať. V prvom rade však verme hlavne sami sebe.

reklama:

Odporúčané

K téme

ONLINE PORADŇA: Prečo nemôžem mať bábätko? Etikoterapia: Zistite pravú príčinu vašich chorôb!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.