Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Box, ochrana, obrana, zápas, konflikt, hádka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
5. septembra 2017 LifestyleOsobnosti od DamskaJazda.skSITA

III. Katarína Nádaská: Ako zistiť, že sme obeťou energetického upíra? Tu je najúčinnejšia ochrana!

Aké sú príznaky toho, že sme sa stali obeťou vysávača energie a ako sa rýchlo zregenerovať? Zistili sme za vás i spôsoby najúčinnejšej ochrany.

Energetického upíra rozpoznáme najrýchlejšie podľa toho, že pri stretnutí s ním väčšina z nás pocíti zhoršené dýchanie, celkovú slabosť, tlak v bruchu alebo tlak pri srdci.  Vtedy treba okamžite urobiť pár krokov zo zóny vplyvu tohto človeka.

Aké sú najčastejšie príznaky, že ste stali obeťou?

Fyzickými ukazovateľmi môžu byť: neopodstatnená únava, celková slabosť, bolesti brucha a hlavy, točenie hlavy, neopodstatnené dlhodobé zívanie, nutkanie na zvracanie ba až zvracanie. Citlivejší jedinci môžu dokonca pri náhlom nápore útoku upíra odpadnúť.
Psychickými ukazovateľmi môžu byť: depresie, uzatváranie sa svetu, nutkanie na plač, pričom nevyjde ani slza

Ďalšími prejavmi môžu byť: neopodstatnená zmena správania, neopodstatnené výpady smerom k okoliu, deštrukčné myšlienky, odmietanie najbližších, chuť a prejedanie sa jedlami hlavne plných tukov a jednoduchých cukrov, naopak aj odmietanie príjmu jedla.

reklama:

K. nadaska.jpg
Archív KN

O autorke: Katarína Nádaská je poprednou slovenskou etnologičkou a historičkou. Vyštudovala na FF UK v Bratislave (etnológia – história – religionistika). V roku 1997 obhájila titul PhD. Od roku 1993 do roku 2011 pôsobila ako vedecko-výskumná pracovníčka na FF UK. Má za sebou viacero vedeckých dlhodobých stáží na európskych univerzitách napríklad Univerzita Viedeň, Univerzita Regensburg, Jagielonská Univerzita v Krakove. Venuje sa historickému poradenstvu pre oblasť masmédií a filmu, prednáša na viacerých VŠ na Slovensku i v zahraničí. (Wikipédia)

Ako sa pred energetickým upírom najúčinnejšie brániť?

reklama:

Obmedziť kontakt s človekom, o ktorom viem, že je to energetický upír. Dobré je používať aj sviečku a nechať ju horieť v kancelárii, či doma, aby sa po odchode upíra vyčistil priestor a vzduch od jeho negatívneho pôsobenia. Komu nevadí vôňa kadidla, je to výborná vec na vyčistenie priestorov zamorených upírom.

Ako komunikovať s energetickým upírom, keď sa mu nedá vyhnúť?

Pokiaľ viem, že energetický upír je môj kolega, či vedúci a mám plánové stretnutia, obmedzím ich len na pracovný dialóg. Keď už s ním komunikujete, treba sa vyhýbať očnému kontaktu, vyhýbať sa emóciám, ktoré otvárajú upírovi cestu k našej energii. Je treba sa obaliť do energetickej bubliny a tento proces opakovať aj počas dňa, vždy keď sa máme stretnúť s energetickým upírom napríklad na plánovanej porade. Najlepšie je obaliť si telo do takejto bubliny už ráno pred odchodom do práce. V pokoji sa posadíme, zatvoríme oči a predstavujeme si, ako svoje telo zabalíme do bieleho svetelného obalu, ktorý nás chráni. Odporúča sa aj uzavretie energetického okruhu – svojho vlastného tým, že si prekrížime nohy a spojíme prsty na rukách. Tým nemôže byť naša energia odčerpaná. Po stretnutí je dobré očistiť sa plameňom prírodnej sviečky.

Keď ste už energeticky „vycicaní“, ako sa rýchlo zregenerovať a dobiť sa?

Netreba zabúdať na kvalitný, pravidelný spánok. Telo by malo odpočívať v spánkovom režime aspoň 8 hodín denne. Najlepšie je chodiť spať pravidelne v rovnakú hodinu, rovnako aj vstávať. Netreba si brať prácu domov, treba dodržiavať víkendy, sviatky na čas nášho obľúbeného oddychu a aktivít. Pri problémoch v práci či doma sa nachvíľu posaďte, počúvajte príjemnú hudbu, zavrite oči, začnite pomaly zhlboka dýchať. Predstavte si, že ste na lúke, či na čistinke v lese, skrátka predstavte si miesto, kde je kľud, pokoj a harmónia a skúste 5 -10 minút relaxovať. Za chvíľu spoznáte, že ste sa ukľudnili, uvoľnili a stres opadol. Nepite alkohol, pretože pitie alkoholu vyčerpáva a unavuje organizmus. Pravidelne choďte na čerstvý vzduch.

reklama:

Zhovárala sa Milota Mezeiová

reklama:

Odporúčané

K téme

I. Katarína Nádaská: Ako sa nestať energetickým upírom? Slovenka vyrába mandaly, ktoré dokážu zachytiť nadpozemskú krásu duše

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.