Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Infected covid 19 patient on takecare of Doctor and nurse
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Infected patient on takecare of Doctor and nurse with x-ray Lung in quarantine lying on bed in hospital from coronavirus covid 19 disease. Covid19 or corona virus is world global social issue concept.
reklama:
reklama:
reklama:
4. januára 2021 Zdravie od DamskaJazda.skSITA

Infektológovia zverejnili mimoriadne znepokojujúce zistenie o ľuďoch s koronavírusom

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb vydalo mimoriadne znepokojivú správu, podľa ktorej až šesť percent dospelých hospitalizovaných kvôli covidu-19, boli zdravotnícki pracovníci.

Mnohí z nich mali ťažký priebeh choroby. COVID-19 zasiahol aj zdravotníckych pracovníkov, informuje správa, ktorú začiatkom tohto týždňa vydalo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC). Odborníci analyzovali údaje o 6760 hospitalizáciách v trinástich amerických štátoch od marca do mája. Zistili, že šesť percent dospelých hospitalizovaných po nakazení vírusom SARS-CoV-2 boli zdravotnícki pracovníci. 36 percent z nich tvorili ošetrovatelia. Medzi hospitalizovaných zdravotníkov bolo asi 28 percent prijatých na jednotku intenzívnej starostlivosti, 16 percent potrebovalo pľúcnu ventiláciu a štyri percentá zomreli.

Autori správy v tejto súvislosti zdôraznili potrebu neustálej prevencie v zdravotníckych zariadeniach. Podľa riaditeľa Centra pre pokrokové biotechnológie a medicínu na Rutgersovej univerzite Martina Blasera sú zdravotné sestry vystavené nákaze vírusom v mimoriadnej miere. Richard Watkins, lekár pre infekčné choroby v Akrone v Ohiu a profesor medicíny na lekárskej univerzite v severovýchodnom Ohiu podotkol, že dôležitá je aj dĺžka času strávená s infikovanými pacientmi. „Sestry trávia najviac času pri posteli s pacientmi,“ vysvetlil.

Výsledky tejto správy však môžu byť skreslené, varuje William Schaffner, špecialista na infekčné choroby a profesor na lekárskej fakulte Vanderbiltovej univerzity. Údaje vraj boli zhromaždené ešte v počiatkoch pandémie, kedy zdravotníkom chýbali ochranné prostriedky. Optimálne podľa Schäffner neboli ani školenia o bezpečnosti. Aj keď sú tieto zistenia všeobecne znepokojujúce, infektológ očakáva, že sa počet hospitalizovaných zdravotníckych pracovníkov časom zníži. „Myslím si, že v súčasnosti sú zdravotníci vo všetkých hlavných nemocniciach veľmi dobre chránení. Riziko nákazy pri práci je už pomerne nízke, „dodal.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:

Odporúčané

K téme

Foto zachytáva utrpenie pacienta s COVID-19: Strašný koniec, zlyhali mu všetky orgány! Vedci tvrdia: Toto vás najlepšie ochráni pred šírením koronavírusu

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.