Interiérové inšpirácie: Obývačka s harmonickým súladom

Interiérové inšpirácie: Obývačka s harmonickým súladom
thinkstockphoto.com

Teplo obývačky vyžaruje aj z jej usporiadania. Ako si zariadiť miestnosť, kde trávime najviac času?

Obývacia izba je voľnočasové spoločenské miesto, ktoré nám slúži na trávenie príjemných chvíľ, preto by mala spĺňať najmä atribúty pohodlia a komfortu. Obývačka je najaktívnejšia časť bytu a koncentruje v sebe najväčšie množstvo energie. To, aké má táto miestnosť farby, tvar a typ nábytku, doplnky, to všetko na nás nejako vplýva.

Pre vyžarovanie tepla by ste mali zvoliť aj teplú farbu. Funguje to podvedome, ale skutočne má človek nejaké pocity, keď vojde na miesto, z ktorého sála chlad a naopak.

Obývačka by mala byť v porovnaní s ostatnými izbami najväčšia. Stretávajú sa tu všetci členovia rodiny a hostia.

Najpodstatnejší je výber pohovky. Sedacia súprava sa nám v obchodoch s nábytkom naskytuje v nespočetnom množstve dizajnových variácií a typov materiálov. Mala by byť priestranná a v príjemnej farbe.

Interiérové inšpirácie: Moderné prvky v znamení farieb

V neposlednom rade je podstatný výber obývacej steny a nábytku, ktorý by mal byť striedmy. Nevyzerá dobre izba prepchatá nábytkom a už vôbec nie účelne. Konferenčný stolík dotvára imidž celku. Mal by mať pevné nohy a na stolíku by mala byť vždy miska o orieškami, či ovocím. Je znakom hojnosti a pohostinnosti.

Televízor by mal byť oproti sedačke a osvetlenie by malo byť najmä centralizované. Napríklad jeden luster v strede stropu. Veľmi efektívne sú však aj bodové svetlá.

Príjemne vyznie koberček v strede miestnosti, alebo pri sedačke. Závesy na oknách by nemali byť tmavé, aby prepúšťali svetlo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk