Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Láska, dvaja, zamilovaní,
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
18. januára 2018 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA

3 faktory, ktoré ovplyvnia to, prečo sa zamilujeme

Čo spôsobuje onú zamilovanosť? Šablóna ideálneho partnera je zabudovaná niekde v podvedomí. Tá ovplyvní, kto si získa naše srdce. No ako sa tento vzor v nás vyformuje?

Priťahujú nás muži, ktorí pripomínajú otca

Či si to uvedomujeme alebo nie, rola otca v našom živote zastáva aj inú úlohu. Ako deti sme vzhliadali k našim rodičom a boli pre nás vzorom. Učili sme sa ich napodobňovaním. Do istého veku predstavovali pre nás jediný svet. Možno tiež ste postrehli, že vaši nádejní partneri majú niektoré podobné vlastnosti s vašim otcom.

Páčia sa nám muži, ktorí sa ponášajú na nás samotné

reklama:

Istý škótsky psychológ David Perrett uskutočnil experiment, v ktorom premenil fotografiu osoby na tvár opačného pohlavia. Zo ženy spravil muža a naopak. Potom k týmto fotografiám zamiešal aj iné fotky a dal vybrať dotyčnej osobe, ktorá tvár je podľa nej najatraktívnejšia. Jeho objekt si zakaždým vybral pretransformovanú fotografiu vlastnej tváre, a pritom netušil, že ide o jeho fotografiu.

Ovplyvňujú nás i feromóny

Táto chemická látka vysiela podvedomé signály opačnému pohlaviu, ktoré spúšťajú veľmi silné odozvy, a to nielen sexuálne. Zvieratám pomáhajú identifikovať samcov i samičky s odlišným imunitným systémom. V prírode je to dôležité pre zabezpečenie zdravého potomstva. Existencia ľudských feromónov bola odhalená v roku 1986 vo Francúzsku. Objavili ich v ľudskom pote. Nenachádzajú sa však v tele každého človeka. Napriek tomu, že feromóny neboli objavené u všetkých ľudí, zistilo sa, že len samotný ľudský pach je dôležitým aspektom lásky. V jednom experimente skupina žien voňala neopraté mužské tričká a podľa nich si vybrala, ktorý pach je pre nich najpríťažlivejší. Ženy si zvolili tričko muža, ktorých imunitný systém sa odlišoval od ich. Rovnako, ako to funguje u zvierat. Tento fakt vplýva i na výber vône. Preto niektoré z nás uprednostňujú korenisté parfumy a iné zase sladké.

reklama:

Odporúčané

K téme

Nemáte čas pripravovať zdravé jedlá počas týždňa? Máme pre vás 8 receptov, ktoré sú rýchle a skvelé 8 spôsobov, ako schudnúť bez diéty

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.