Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dá sa liečiť syndróm ADHD
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
13. júna 2018 Deti a rodinaVýchova a škola od DamskaJazda.skSITA

Je možné vyliečiť syndróm ADHD?

Aj naše ratolesti nás dokážu poriadne potrápiť. O tom vedia svoje najmä mamičky, ktoré majú doma dieťa so syndrómom ADHD.

Čo je syndróm ADHD?

Syndrómom ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorders) býva označovaná hyperkinetická porucha prejavujúca nadmernou aktivitou, nepozornosťou a ďalším súborom príznakov, ktoré záležia i od veku.

Deti, ktoré trpia syndrómom ADHD, sú teda nepozorné, neprirodzene aktívne a impulzívne. Nedokážu udržať sústredenosť na danú úlohu. Väčšinou ju ani nedokončia. Tieto znaky sa prejavia najmä v prípadoch, keď sú kladené nároky na udržanie pozornosti a sebakontrolu, čiže väčšinou v škole.

reklama:

Čo sa stane, ak sa syndróm ADHD nelieči? V dospelom veku sa táto porucha spája často s antisociálnym správaním a sklonom k návykovým látkam. Hrozí teda delikventné správanie, alkoholizmus, zvýšená agresia. Ako zabrániť tomu, aby sa z nášho dieťaťa stal delikvent?

Je možné syndróm ADHD vyliečiť?

Porucha sa dá liečiť, pokiaľ je diagnostikovaná v detstve. Úspešná terapia si vyžaduje kombináciu mnohých metód aplikovaných bez prestávky až do dospelosti. Najviac sa osvedčila psychoterapia, výchovné pôsobenie. V ťažších prípadoch sa využíva aj psychofarmakologická liečba.

reklama:

Podstatou úspechu je poskytnúť podporu nielen dieťaťu, ale aj jeho okoliu, aby prijalo dieťa také, aké je a akceptovalo jeho špecifickosť či problémy, ktorému mu porucha spôsobuje. Bez ústretového i trpezlivého prístupu rodičov, pedagógov alebo okolia sa to však nedá.

reklama:

Odporúčané

K téme

9 vecí, ktoré nikdy nehovorte svojmu dieťaťu o jedle Skvelé desatoro pre chudnutie

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.