Je správne holiť si intímne miesta?

Kráska, posteľ, sexi žena, beauty, blondínka

Aj úprava našich intímnych miest podlieha móde. Ak ste doteraz patrili k tým ženám, ktoré si nechávali chĺpky, no partner trvá na zmene, čo v tomto prípade robiť?

Oholiť intímne partie alebo nie? Na túto tému už bolo veľa diskusií odbornej i laickej verejnosti. Síce najskôr odborníci boli radikálne proti, v tomto smere vytvorili istý kompromis. Ponechať aspoň časť ochlpenia, ktoré „stimuluje“ imunitu pošvového vchodu a znižuje tak riziko vaginálnej infekcie – najmä kvasinkovej. Chĺpky tvoria teda istú prirodzenú ochranu pred baktériami a napomáhajú udržať prirodzené ženské prostredie. Ak dôjde k porezaniu počas holenia, ranka sa môže infikovať, preto aj po tejto stránke takáto úprava nie je vždy zdraviu prospešná. Podráždenie a zapálenie kože po holení a vznik červených pupencov sú nepríjemnou záležitosťou.

Na druhej strane práve vyholené ženské intímne partie pôsobia esteticky a hygienicky. Najmä pravidelná hygiena je omnoho jednoduchšia. Pod sa tak nezadržiava a nerozkladá na chĺpkoch a predchádza sa vzniku nepríjemného zápachu. Ďalšiu výhodu holého prirodzenia ocení váš milostný partner pri orálnom sexe.

Nakoniec rozhodnutie, či vyhovieť jeho želaniu alebo nie, je vždy len na vás, veď ide o vaše intímne miesto. Dôležitý je váš celkový súlad s partnerom, a to nielen v pohlavnom živote. Ak na tom trvá, skúste to preň urobiť. Chĺpky určite znova dorastú a partner ocení vašu snahu vyhovieť jeho želaniu. Väčšinou sa stáva, že ak už raz podstúpite túto úpravu, budete ju absolvovať pravidelne. Vyskytol sa aj názor, že oholenie intímnych miest zdvíha sebavedomie. Môžete sa cítiť viac sexi a príťažlivejšia aspoň v očiach vášho milenca určite, keďže vás o to požiadal práve on.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk