Jednoduchý a skvelý nápad: Vyrobte si vlastnú soľ do kúpeľa!

Jednoduchý a skvelý nápad: Vyrobte si vlastnú soľ do kúpeľa!
Jednoduchý a skvelý nápad: Vyrobte si vlastnú soľ do kúpeľa! Thinkstock

Patríte k tým, ktoré si rady vychutnajú skvelý relax vo vani? Čo tak si urobiť vlastnú soľ, ktorá váš pôžitok z kúpeľa ešte zintenzívni?

Aj vy môžete mať kúpeľ ako morská panna. Nasledujúca soľ vlastnej výroby sa postará nielen o vašu pleť, ale tiež vonia po kvetinách a vodu zafarbí do pastelovo modrého odtieňa.

Čo budeme potrebovať?

4 lyžičky jedlej sódy, 4 uzavierateľné sáčky do mrazničky, 500 g kuchynskej soli, červené a modré potravinárske farbivo, 8 kvapiek ružového oleja, nejakú fľašu (napríklad kompótovú).

Príprava

Kuchynskú soľ rozdeľte štyroch sáčkov, do každého dajte 1 lyžičku jedlej sódy a dobre obsah  sáčku premiešajte. Do dvoch sáčkov dajte 2 kvapky červeného farbiva a do dvoch dve kvapky modrého. Všetky sáčky dôkladne uzavrite a silne pretrepte, až kým bude všetka soľ kompletne zafarbená. Potom do každého sáčku pridajte 2 kvapky vonného oleja. Použiť môžete i parfum. Znovu dobre pretrepte. Ak chcete mať krásny fialový odtieň soli, primiešajte do červeného sáčku trochu modrej soli. Na záver sáčky nasypte do pohára. Uzavrite ho viečkom. Pohár so soľou môže byť i vhodným darčekom. Použiť môžete i iné farby.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk