John Legend chce nahrávať s Adele

John Legend
John Legend SITA/AP

Tridsaťpäťročný interpret tiež prezradil, že by rád spolupracoval s formáciou Mumford & Sons.

Americký spevák John Legend chce nahrávať s britskou kolegyňou Adele. Tridsaťpäťročný interpret to prezradil v rozhovore pre britský denník Daily Star.

Poslal som Adele správu, že by bolo úžasné s ňou pracovať. Myslím, že sa to aj stane, je to iba otázka času,“ vyjadril sa Legend a dodal, že by rád pracoval aj s formáciou Mumford & Sons.

Nedávno sme s Mumford & Sons v New Yorku hrali skladby Marvina Gaya. Ak by chceli niekedy niečo urobiť, bol by som tejto ponuke otvorený,“ dodal.

John Legend, vlastným menom John Roger Stephens, začal hrať na klavíri ako štvorročný a vo veku sedem rokov už spieval v kostolnom zbore. Absolvent Pennsylvánskej univerzity mal na konte dve demá, keď v roku 2001 stretol Kanyeho Westa, ktorý mu pomohol presadiť sa v hudobnom biznise. Ešte pred vydaním debutového albumu Get Lifted (2004) na seba upozornil spoluprácami s viacerými interpretmi – rapper Jay Z si ho prizval na spoluprácu do skladby Encore, postaral sa o vokály v piesni You Don’t Know My Name od Alicie Keys a v skladbe Everything Is Everything od Lauryn Hill zas znie jeho klavír.

Po spomínanom debute nasledovali sólovky – Once Again (2006), Evolver (2008) a Love in the Future (2013). Okrem toho vydal i štyri živé nahrávky, spoločný album s The Roots s názvom Wake Up! (2010) a podieľal sa aj na nahrávke Cruel Summer, ktorá je debutovou kompiláciou labelu G.O.O.D. Music.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a z archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk