Kabelky, ktoré vám nemôžu chýbať v šatníku

Kabelky, ktoré vám nemôžu chýbať v šatníku
shutterstock.com

Nosíte stále tú istú kabelku? Alebo ich máte tucet, no žiadna nie je úplne ideálna? Zdajú sa vám drahé? Kupujte si kabelky na konkrétne použitie a pomôže vám to zorganizovať „kabelkový chaos“. Zároveň zistíte, že stačí tak málo a budete praktická aj moderná.

Existujú aj univerzálne kabelky, my ženy však sme náročné a chceme ich viac ako jednu.

Čo nesmie chýbať v kabelke, aby ste boli po celý deň krásna?

Pokiaľ však ide o naše pohodlie spojené s nosením kabelky, mali by sme selektovať, kde koľko vecí potrebujeme a či nás držanie kabelky v ruke alebo nosenie ťažkej váhy na pleci nebude obmedzovať.

Kabelka veľkých rozmerov alias cestovná taška

Keď nastane situácia, že sa musíte pobaliť do tašky alebo kufra, pretože idete na noc preč, ideálnou voľbou je veľká kabela, do ktorej sa zmestia ešte aj náhradné topánky. Je to naozaj až náhrada plecniakov a kufrov.

Samozrejme, často sa stáva súčasťou športovejšieho alebo ležérneho štýlu. Takže využiteľná je aj do mesta na nákupy. Nebudete musieť nosiť kvantá „igelitiek“ v ruke. Tento typ tašky sa zvyčajne vyrába vo foremnom vakovitom strihu, takže aj pri prázdnejšom obsahu vyzerá na pleci dobre.

Kabelky, ktoré vám nemôžu chýbať v šatníku
bbb shutterstock.com

„Business bag“ – aktovka.

Jedna musí byť zaručene vyhradená na prácu. Väčšina žien má povolanie, v ktorom sa vyžaduje aspoň základný dress code. Slušné oblečenie, ležérne, prípadne elegantné. Univerzálnou kabelkou pre nosenie do práce, je typ aktovka.

Taška tvrdej formy s prackami, je vhodná pre konzervatívne oblečenie typu kostým. Pristane však aj voľnejšiemu štýlu. Svojou veľkosťou je vyhovujúca na potrebné osobné veci, ktoré štandardne nosíme do práce.

Kabelky, ktoré vám nemôžu chýbať v šatníku
bbb shutterstock.com

Módne kúsky, ktoré nikdy „nevyhynú“

Jedna čierna, musí byť!

Každá žena, zo zásady, musí mať vo svojom šatníku aspoň jednu čiernu kabelku. Či už vsadíte na luxusný lakovaný štýl, alebo na športovejšiu verziu.

Je dôležité, aby sa prispôsobila vášmu najzákladnejšiemu štýlu, aby bola čo najuniverzálnejšie využiteľná. K tomu vám dopomáha už jej farba, určite však veľa robí aj štýl a prevedenie. Stane sa vašim miláčikom.

Športová plážovka

Pracovnú tašku asi nebudete nosiť do fitka alebo na kúpalisko. Preto si zaobstarajte kabelku, ktorá bude vhodná pre vaše voľné aktivity, súvisiace so športom a zábavou. V tomto prípade si dovoľte siahnuť aj po vzoroch a výrazných farbách, extravagantných prevedeniach.

Plavky leta: Buďte neodolateľná na pláži

Cross body

Malá kabelka prevesená cez plece. Určite ju oceníte keď sa vyberiete na festival, koncert, či sa jednoducho prechádzate po meste. Ani neviete, že ju máte, pritom sa do nej zmestia najdôležitejšie veci. Na dovolenkách vám príde vhod.

Kabelka do ruky

Vždy elegantná pre romantické večery a plesy. Obľúbeným kúskom, ktorý má svoje uplatnenie v živote ženy, je kabelka v tvare listu, alebo iné prevedenia menších taštičiek do ruky.

Nemajú väčšinou pútko a viac menej dotvárajú imidž vašej róby. Ak sa chystáte s kamarátkami na dámsku jazdu, tak máte postarané.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk