Kate Winslet zakázala doma sociálne siete, vraj môžu za tieto negatíva

Módne okamihy posledných dní festivalu v Toronte
Kate Winslet SITA/AP

Matka troch detí odkazuje rodičom, že technické zariadenia sú obrovskou prekážkou v rodinných vzťahoch.

Anglická herečka Kate Winslet doma zakázala používanie všetkých foriem sociálnych médií. V rozhovore pre britské noviny The Sunday Times sa vyjadrila, že Facebook, Instagram či Twitter môžu mať veľký vplyv na sebaúctu mladých žien, ktoré upravujú svoj vzhľad tak, aby sa páčili ostatným. „A čo s tým prichádza? Poruchy príjmu potravy. A to je dôvod prečo doma nemáme žiadne sociálne médiá,“ vyjadrila sa hviezda filmu Titanic (1997).

Kate Winslet zakázala doma sociálne siete, vraj môžu za tieto negatíva

Štyridsaťročná držiteľka Oscara stvárnila Joannu Hoffman v životopisnej dráme Steve Jobs o zosnulom americkom vynálezcovi, podnikateľovi a spoluzakladateľovi firmy Apple, no v rozhovore priznala, že má z moderných technológií strach. S manželom Nedom Rocknrollom dokonca nabíjajú telefóny na inom poschodí v oddelených miestnostiach. Mama troch detí sa taktiež v domácnosti snaží obmedziť používanie tabletov a mobilných telefónov. „Nechajte svoje deti liezť po stromoch. Hrajte Monopoly!,“ odkázala rodáčka z anglického Readingu s tým, že technické zariadenia sú obrovskou prekážkou v rodinných vzťahoch.

Kate Winslet je držiteľkou Oscara v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Predčítač (2008). Celosvetovo známou sa stala však zásluhou spomínanej katastrofickej snímky Titanic (1997). Za výkon v nej ju nominovali na Oscara, rovnako ako aj za úlohy vo filmoch Rozum a cit (1995), Iris (2001), Večný svit nepoškvrnenej mysle (2004) a Malé deti (2006). Uznávanú herečku môžu diváci a diváčky poznať aj zo snímok Nebeské stvorenia (1994), Hamlet (1996), Quills – Perom markíza de Sade (2000), Enigma (2001), Život Davida Galea (2003), Hľadanie Krajiny – Nekrajiny (2004), Všetci kráľovi ľudia (2006), Prázdniny (2006), Núdzový východ (2008), Nákaza (2011), Carnage (2011), Predĺžený víkend (2013), V kráľových záhradách (2014), Divergencia (2014), Rezistencia (2015) či miniseriálu Mildred Pierceová (2011). Spomínaný film Steve Jobs sa dostane do slovenských kín 12. novembra.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.people.com, www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk