Katy Perry: módna evolúcia

56. ročník cien Grammy
Katy Perry SITA/AP

Pri príležitosti príchodu popovej princeznej Katy Perry na Slovensko sme sa rozhodli pripomenúť si to najlepšie a najuletenejšie z jej bohatého šatníka. A bolo teda z čoho vyberať.

Svetové turné Prismatic Tour ikonickej Katy Perry prichádza do Bratislavy a my v Dámskej jazde sa nevieme dočkať! Preto sme sa rozhodli na jej príchod pripraviť aspoň dôsledným štúdiom jej módnej evolúcie. A tá v prípade Katy Perry určite nebola nudnou záležitosťou.

Krásna čiernovláska Katy svoju hudobnú kariéru mohla začínať náboženským gospelom a s krátkymi blond vlasmi, dnes jej však sebavedomie, odvaha a jedinečnosť na javisku ani v móde rozhodne nechýbajú. Svoj obrovský talent dopĺňa originálnym štýlom, vďaka ktorému sa nikdy nestráca v dave. Farebné parochne, krikľavé farby či extravagantné kostýmy u Katy nie sú ničím vynimočným, tak si pripomeňme aspoň niektoré z nich.

Katy Perry: módna evolúcia
Katy Perry na odovzdávaní cien Grammy 2015 v šatách Zuhair Murad. SITA/AP
Katy Perry: módna evolúcia
To najlepšie a najuletenejšie zo štýlu spváčky Katy Perry. SITA/AP

Svojich skalných fanúšikov Katy Perry posledné roky zabáva nezabudnuteľnými a niekedy doslova šialenými kostýmami počas svojich vystúpení. Naposledy svet ohúrila počas polčasového koncertu amerického Super bowlu, keď počas krátkeho času vystriedala hneď niekoľko dych berúcich kostýmov – veselé dúhové šaty, v ktorých tancovala so žralokmi, hviezdami posiatu robú, v ktorej visela z lietajúcej kométy či ligotavé šaty ozdobené dramatickými plameňmi, v ktorých jazdila na obrovskom tigrovi.

Hoci Katy Perry svoju kariéru začínala neisto v džínsoch a tričku, jej hviezdy štýl sa začal vyvíjať rovnako rýchlo ako jej pribúdali hudobné ocenenia. Od roku 2008 Katy svojich fanúšikov oslňovala retro lookom, ktorý občas zamieňala za originálne outfity – svoje nové CD v Las Vegas predstavila v outfite inšpirovanom kartovými hrami na MTV Video Music Awards vystupovala v roku 2008 v kostýme v tvare kolotoča a svoj album Teenage Dreams v roku 2010 predstavila v modrej parochni a lá sexy Šmoulinka.

Šatník Katy Perry však zďaleka neobsahuje len dramatické, vtipné a extravagantné outfity. V prekrásnych priesvitných šatách posiatych korálkami a kryštálikmi z dielne Zuhair Murada brala dych na odovzdávaní cien Grammy 2015, hoci jej fialové vlasy určite tiež pomohli „wow“ efektu. V roku 2014 na Grammys ohúrila v romantickej róbe Valentino a v ligotavých šatách Armani Privé. Módny svet si pamätá i jej sexy mentolovo zelenú róbu Gucci z odovzdávania Grammys v roku 2013 či jej prekrásne svetlomodré šaty z dielne Elie Saab z roku 2012.

Katy Perry na podujatí Met Gala
Katy Perry prichádza na Costume Institute Gala Metropolitného múzea umenia v New Yorku SITA/AP

Talianskych dizajnérov Katy Perry naozaj zbožňuje. Na červenom koberci i mimo neho predviedla už niekoľko dych berúcich modelov značiek Dolce & Gabbana, Valentino, Gucci, Prada a bola jednou z hviezd módnej prehliadky Jeremyho Scotta pre Moschino vo februári 2014.

Pozrite si tie najlepšie, najhoršie a najuletenejšie outifty Katy Perry v našej veľkej galérii.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk