Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Business travellers walking in airport with luggage
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Business class picture taken in studio
reklama:
reklama:
reklama:
20. mája 2017 LifestyleOsobnosti od DamskaJazda.skSITA

Keď muž odíde z domu a všetko sa to ….

Neverím, že som jediná, len nechápem, prečo sa to deje. Manžel ešte ani nezahreje motor smerom na služobnú cestu a ja sa už od bezmocnosti hádžem doma o zem. Raz je to pokazený kotol, inokedy  umývačka, ktorá ma núti spomínať si na staré socialistické časy, keď som po nedeľnom obede hodiny  prestála pri umývadle.  Ale tá studená sprcha je horšia!

Raz som do ďalekého San Francisca dokonca poslala manželovi za 12 hodín 3 sms. Prvá bola ráno, že som nabúrala auto, druhá z práce domov, že mi nabúrali auto a tesne po návrate domov, že dcéra podpálila novú kuchyňu, ale že sa inak máme dobre a všetko dobre znášam. Tento týždeň len vytiahol päty z domu a samozrejme okamžite padol internet. Darmo som urobila presne to, čo mi káže už roky. Nič. Dokonca som jednu noc spala s odpojeným routerom. (smerovač sieťového zariadenia).

Zo zúfalstva som  si prístroj hodila pod perinu, veď možno mu teplo do rána urobí dobre. Neurobilo. Za 48 hodín som sa manželovi niekoľkokrát do telefónu vyplakala, samozrejme aspoň päťkrát rozviedla, pretože vinník je jasný. Manžel, ktorý celý byt napojil na rack. To je taká veľká železná skriňa, do ktorej sa vkladajú jednotlivé počítačové a sieťové komponenty. Taká, čo v nej blikajú tisíce svetiel a visia tisíce káblov. Áno, niekto má doma televízor, my serverovňu!

Close up of a women's hands using a cellular PDA.

Už keď ju technici inštalovali, som vedela, že raz sa pre ňu rozvediem! Je totiž jedinou príčinou našich hádok, pretože keď sa manžel vráti domov, všetko urobí presne ako ja a ono to IDE!  A potom to počúvam. Prečo si to neurobila, však som ti hovoril, upozorňoval, konečne si to niekde napíš…. A vy mu nemáte ako dokázať, že ste robili presne to, čo hovorí. Akoby celá technika bola prepojená akousi pupočnou šnúrou na manžela a funguje iba, keď je doma. „Drahá, už pochop, že ma na služobných cestách  nesmierne traumatizujú tvoje polnočné sms-ky, ktoré sa začínajú slovom, Ku…., nejde mi zasa internet!

reklama:

Kamarátka, ktorá prežíva doma rovnaké situácie, mi povedala, že si z toho nemám nič robiť. Istý psychiater to totiž vysvetlil fakticky. Silná žena má mimoriadne silné elektromagnetické pole, ktoré má vplyv na techniku v domácnosti. Takže, keď príde opravár, či domáci pán a urobia presne to isté, čo vy a ono to zrazu naskočí, netreba sa cítiť trápne.  Treba len mužovi vysvetliť, že má doma takú silnú ženu, že treba nakúpiť životaschopnejšiu techniku.  Mimochodom. Je skoro ráno a píšem stĺpček. Opäť odišiel internet. Samozrejme, hneď ako som po manželovi ako prvá zapla počítač. Dnes som ale pokojná, lebo spí vedľa v spálni. Už sa teším, ako ho privítam v kuchyni slovami: „Vidíš?! Nič som neurobila, len som sa po tebe dotkla počítača! Doma máš  mimoriadne silnú ženu, takže to už kurnik konečne vyrieš tak, aby ma tu bez teba neporazilo!

Lucia Tomečková

reklama:

Odporúčané

K téme

Keď to deťom kazia dospelí Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.