6 situácií, kedy rozvod neodkladať!

Rozvod, torta, rozchod,
Thinkstock

Začínalo to ako rozprávka. Nádherný príbeh dvoch zaľúbených. No realita často býva iná. Kedy rozvod neodkladať a radšej manželstvo ukončiť?

Naše manželstvá sa mnohokrát zmenia na utrpenie. Niektoré z nás v nich napriek tomu z rôznych dôvodov naďalej zostávajú. V nešťastnom manželstve nás často držia aj falošné nádeje, že sa všetko zmení. Kedy je však rozvod najlepším riešením?

Keď vás partner ponižuje

Váš manžel vás citovo trýzni? Neustále ponižuje, kritizuje každý deň? Dochádza to tak ďaleko, že začínate veriť jeho slovám? To v žiadnom prípade nepripusťte! Vy si tiež zaslúžite lásku. Začnite si vážiť samé seba a rozvod neodkladajte. On sa nezmení, kým to sám nebude chcieť.

Keď vás manžel bije

Ak sa k psychickému týraniu pridá i fyzické násilie, nie je načo čakať. Vtedy len rozvod môže predstavovať aspoň čiastočné vykúpenie.

Keď vás opakovane podvádza

Neustále štatistiky nás stále utvrdzujú v tom, že každé tretie manželstvo sa končí kvôli partnerovej nevere. Návrh podávajú väčšinou ženy. Aj vy ste odhalili mužovu neveru? Váhate či zotrvať v manželstve alebo dať mu druhú šancu? Každý vzťah býva odlišný. Len vy poznáte partnera, či si tú druhú šancu zaslúži alebo ide iba o falošnú ľútosť. Aj keď spoznať pravú tvár toho druhého je často veľmi ťažké. Môže sa zdať, že sa poučil, vy mu uveríte a podvedie vás opäť. Ak stále behá za ženami, ukončite to čím skôr. Takýto muž iba využíva sitúaciu a bude neverný znova. Však prečo nie, keď mu opäť odpustíte.

Keď nedokážete spolu fungovať

Niekedy zaslepenosť lásky vám zastrie tak zrak, že nevidíte partnerove negatívne vlastnosti. Po vyprchaní zamilovanosti často vytriezviete a zisťujete, že nedokážete s tým druhým spolu žiť. Ak sa dlhodobo nedarí nájsť spoločné kompromisy, potom by ste mali pouvažovať o rozvode.

Keď je váš manžel alkoholik

Život s alkoholikom predstavuje peklo. K tomu sa mnohokrát pridáva nedostatok financií, fyzické násilie. Rozpad manželstva býva len otázkou času.

Neodkladajte rozvod kvôli deťom

Dlhé roky žijete v nešťastnom partnerstve, no nechcete sa rozvádzať kvôli deťom? Ani to nie je najšťastnejším riešením. Odklad rozvodu manželstvo ani rodinu nezachráni. Práve naopak. Celá situácia sa bude len zhoršovať. Vaše deti si vás prestanú vážiť takisto, ako ste si sami seba prestali i vy. Nakoniec, ak nie ste spokojná, nie sú spokojné ani vaše deti. Konečne sa staňte tiež sebeckou a myslite na vlastné šťastie. Buďte iba s tými, ktorí si vašu lásku zaslúžia.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk