King Shaolin chystajú nové EP a album

CHARITA: Spievame pre Miriam

Vyberať na ne budú spomedzi 28 zložených skladieb. Svetlo sveta by mal okrem toho uzrieť aj nový videoklip.

Slovenská new-age popová kapela King Shaolin pripravuje po zverejnení singla Money In My Soul EP s piatimi piesňami, na ktoré plánujú koncom roka nadviazať druhým albumom. „Už dva roky pripravujeme druhý album, ten by mal vyjsť na konci tohto roka. Momentálne však vydávame EP, kde bude päť songov. To je taká predpríprava na album,“ povedal líder kapely Dominik Štofko v rozhovore pre agentúru SITA.

Zložených má štvorica talentovaných hudobníkov v súčasnosti zhruba 28 songov. „Tým, že sme chystali nový album tak dlho, vzniklo veľa nových pesničiek. Päť z nich dáme von na EP a ďalších jedenásť zaradíme potom na album. Možno urobíme aj nejakú dlhšiu verziu albumu s viacerými skladbami, to sa ešte uvidí. Veľmi sa na to teším,“ uviedol mladý spevák a gitarista.

Kapela sa okrem toho pripravuje čoskoro zverejniť aj nový videoklip. „Musíme sa ešte rozhodnúť, ku ktorému singlu ho spravíme. Chceli by sme, aby bol taký letne ladený, niekedy o týždeň, dva by sme ho chceli točiť,“ priblížil Štofko.

Ústrednou témou ich piesní je podľa neho od začiatku sloboda a odosobnenie sa od lží, ktorými sú ľudia v súčasnosti čoraz viac obklopení. „Naše songy sú viac-menej tematicky stále o tom istom. Sloboda seba samého a uvoľnenie sa od klamstiev, ktoré mám pocit, že sú v dnešnej dobe tak premrštené, že to človeku až príde, že je to pravda a pritom to tak vôbec nie je. Stačí sa len viac pýtať, či niečo je alebo nie je správne,“ poznamenal sympatický hudobník, ktorý sa spolu s kapelou už teší na letné koncerty. „Budeme hrať na viacerých festivaloch. Osobne sa najviac teším na Rudavu, je to pre mňa taká nostalgia, lebo som tam chodil aj keď som bol menší a mám na ňu krásne spomienky. Neuvidia nás síce na hlavnom stagei, ale zahráme si na takom nákladiaku, kde hrávajú kapely, na to sa veľmi teším. A okrem toho ideme ešte na taký milý festival, že Familiar festival a potom hráme ešte ďalšie koncerty, budeme hrať viackrát aj so Celeste (Celeste Buckingham, pozn. red.). Všetky plánované vystúpenia nájdu fanúšikovia na našich stránkach,“ uzavrel Štofko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk