King Shaolin predviedli v Bratislave skvelú energickú šou!

King Shaolin predviedli v Bratislave skvelú energickú šou!
King Shaolin predviedli v Bratislave skvelú energickú šou! Lukáš Minařík

Piatkový večer v klube British rock stars patril obľúbenej new-age popovej kapele KING SHAOLIN.

Bratislavskí fanúšikovia známej kapely King Shaolin si v piatok prišli na svoje. Hudobníci si pre publikum pripravili to najlepšie z ich autorskej produkcie, vrátane dvoch úplne nových skladieb, ktoré nacvičili len pár dní pred vypuknutím koncertu.

Kapela známa aj svojím energickým pohybovým prejavom počas hrania nenechala ani tentokrát nič na náhodu. Už od odohrania úvodných tónov prvej piesne Roots bolo jasné, že fanúšikovia, ktorí si do bratislavského klubu British rock stars prišli vypočuť svoju obľúbenú hudbu, zažijú výnimočný večer. Ďalší song Lonely Ride už dostal na nohy každého v známom bratislavskom klube.

Počas takmer hodinu trvajúceho koncertu odohrali hudobníci známe piesne z debutového albumu Road to the Machiavelli Valley ako Lonely Ride, či Black Beat, ale aj novšie skladby We Still Stand, Waiting a Money In My Soul. Spolu s publikom si strihli aj cover verziu nesmrteľného hitu Billa Withersa Ain´t no Sunshine.

V rámci šou mali členovia kapely pripravené na gitarách heslá, ktorými počas vystúpenia prekvapili publikum, a nabádali ho k spievaniu popevku v úplne novej piesni. Obľúbený hit Friend, ktorý momentálne rotuje v rádiách a hudobných televíziách, si s kapelou odpískalo, odspievalo a aj odtancovalo takmer celé nadšené publikum.

„Spontánne sme sa rozhodli zahrať dve nové skladby a do posledných chvíľ pred koncertom sme doma mástrovali sample k týmto songom a chystali scénografiu, ktorú sme k tomu pripravili. Do British Rock Stars prišlo 130 ľudí a my si vždy najviac užijeme koncerty práve v tomto bratislavskom klube, kde sa nám hrá naozaj výborne. Snažíme sa odovzdať všetku energiu, ktorú máme na každom našom koncerte úplne rovnako, je jedno či hráme v malom podniku s kapacitou 30 ľudí alebo na festivale kde je 6000 ľudí. Pre nás je to vždy rovnaký koncert a rovnaké nasadenie“, povedal PR manažér kapely Michal „Mustafa“ Neffe.

Live vystúpenia tejto kapely patria už tradične medzi tie, na ktoré sa nezabúda, a bolo viac ako jasné, že tomu tak bude aj v tento výnimočný večer. Zo samotnej kapely bolo jasne cítiť, že si prišli koncert spolu s ich priaznivcami poriadne užiť.

Charizmatický spevák Dominik sa na záver fanúšikom spolu s kapelou poďakoval za skvelú atmosféru, ktorú publikum v rockovom klube počas koncertu vytvorilo. Tí zas kapelu odmenili neutíchajúcim potleskom za perfektný hudobný zážitok.

Hudobnú formáciu King Shaolin tvoria spevák, gitarista a skladateľ Dominik Štofko, basgitarista Norbert Neuschl, bubeník Michal Uličný a gitarista a zároveň PR manažér kapely Michal „Mustafa“ Neffe.

Sympatickí hudobníci vydali v roku 2012 debutový album Road to the Machiavelli Valley, ktorý sa stretol s veľkým ohlasom. Nasledovalo turné, v rámci ktorého odohrali 50 koncertov na Slovensku aj v zahraničí. Ich oficiálne videoklipy sú zaradené v rotáciách obľúbených hudobných televízií Óčko TV, v českej MTV a MUSIQ 1

.

V roku 2014 boli King Shaolin nominovaní na ocenenie v rámci Radio_Head Awards Rádia FM ako Interpret roka a Koncertná kapela roka, na hudobných cenách ZAI získali nomináciu v kategórii Objav roka.

Najnovší singel Friend je v rotáciách Fun Rádia, Rádia Expres a ďalších jedenástich slovenských rádií. Začiatkom roka 2014 prijala kapela ponuku pôsobiť aj ako sprievodná kapela Celeste Buckingham na jej slovenských koncertoch a televíznych vystúpeniach.

Setlist bratislavského koncertu King Shaolin v British rock stars:

01. Roots

02. Lonely Ride

03. Money in my soul

04. Wanna Rock

05. Ain’t no Sunshine

06. Black Beat

07. We Still Stand

08. Waiting

09. Sunshine

10. Friend

11. Love, I Know

Najbližšie plánované koncerty King Shaolin v roku 2015:

KOŠICE (SK), CITY RUN, MAY 06, 2015

KOŠICE (SK), BEACH CLUB, MAY 07, 2015

HOLÍČ (SK), IRISH PUB, MAY 09, 2015

TRNAVA (SK), ART KLUB – MILK FEST, MAY 15, 2015

PRIEVIDZA (SK), ROYAL PIZZA, MAY 16, 2015

ZOHOR (SK), ADAMS BAR, MAY 23, 2015

LEVICE (SK), HOLLAND PUB, MAY 29, 2015

BRATISLAVA (SK), SHOPPING PALACE, MAY 30, 2015

RZESZÓW (PL), CARPATHIA FESTIVAL, JUNE 05, 2015

RZESZÓW (PL), CARPATHIA FESTIVAL, JUNE 06, 2015

POPRAD (SK), CITY RUN, JUNE 10, 2015

STARÁ LUBOVŇA (SK), CITY RUN, JUNE 11, 2015

PRAHA (CZ), MISH MASH, JUNE 20, 2015

BRATISLAVA (SK), POD.BISKUPICE JUNIÁLES, JUNE 27, 2015

PIEŠTANY (SK), TOPFEST, JUNE 28, 2015

LEVICE (SK), BEŠA MUSIC FEST, JULY 17, 2015

MALÉ LEVÁRE (SK), POME RUDAVA FEST, JULY 18, 2015

ČERVENÍK (SK), ČERVENÍK FEST, AUGUST 07-08, 2015

TREBIŠOV (SK), KULTÚRNE LETO, AUGUST 09, 2015

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (SK), BLUE NOTE, SEPTEMBER 19, 2015

BRATISLAVA (SK), DŽAMAS, DECEMBER 11, 2015

GALANTA (SK), BAR ARCHIVE, DECEMBER 12, 2015

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk