Klebety sú potvrdené, vojvodkyňa Catherine je zase tehotná. Bude mať opäť problémy?

Britain Royal Baby
Princ William, jeho manželka Kate, vojvodkyňa z Cambridge, a ich deti, Princ George, a Princezná Charlotte ( SITA/AP)

Britský princ William a jeho manželka Catherine čakajú ďalšieho potomka. Prostredníctvom stanoviska na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter o tom informoval Kensingtonský palác. „Ich kráľovské výsosti vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea s radosťou oznamujú, že vojvodkyňa z Cambridgea čaká tretie dieťa. Kráľovná a členovia oboch rodín sú touto správou potešení,“ uviedol vo vyhlásení.

Britain Royal Baby
SITA/AP

Zároveň oznámil, že tak ako počas predošlých dvoch tehotenstiev trpí Catherine nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum) a preto zrušila dnešnú návštevu Detského centra na Hornsey Road v Londýne.

Catherine a William sa zoznámili v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré darovala svojmu vnukovi kráľovná Alžbeta II. krátko po jeho zásnubách. Dvojicu sobášila hlava anglikánskej cirkvi – arcibiskup z Canterbury Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013. Druhorodená dcéra Charlotte Elizabeth Diana sa narodila 2. mája 2015.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk