Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
letný horoskop
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
9. júla 2019 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA

Koľko kalórií sa dá spáliť v meste?

Nie je žiadnym tajomstvom, že ak chcete byť vo forme, musíte si udržať svoju energetickú rovnováhu. Na pohľad je to jednoduchá rovnica. Množstvo prijatej energie sa musí rovnať množstvu energie spálenej. Tá však môže pri sedavých zamestnaniach predstavovať problém.  Ako teda svoj zvýšiť energetický výdaj a netráviť pritom hodiny vo fitku?

Riešenie vás asi neprekvapí. Na to, aby ste spaľovali kalórie, sa proste musíte hýbať.  Množstvo vydanej energie však nezávisí len od druhu vykonávanej aktivity, ale tiež od vašej váhy. Čím ste ťažší, tým viac spaľujte.

Dôležitosť pohybu pri dosahovaní energetickej rovnováhy potvrdzujú aj slová trénera značky Rexona Michala Maxu:  „Väčšinou sa uvádza, že priemerne človek za deň spáli 1600 kalórií. V skutočnosti je však toto číslo podstatne nižšie a  pri sedavých zamestnaniach je  dokonca takmer nemožné dosiahnuť ho. Človek pracujúci napríklad v kancelárii sa už pri bežnej strave dostane do kalorického prebytku. Pohyb by mal preto predstavovať súčasť každodenného života“. Okrem klasických športových aktivít by ste nemali podceňovať ani silu prirodzeného pohybu a využiť každú ďalšiu príležitosť k spáleniu energie. Hýbať sa dá všade. Netreba veľa a na fitko si poľahky premeníte aj svoje mesto.

Koľko kalórií sa dá spáliť v meste za 30 minút? Hmotnosť 60 kilogramov Hmotnosť 70 kilogramov Hmotnosť 80 kilogramov
Hádzanie frisbee 90 112 133
 Golf 105 130 155
Chôdza rýchlosťou

5,5 km/h

120 149 178
Bedminton 135 167 200
Skatebordovanie 150 186 222
Tancovanie disca 165 205 244
Bicyklovanie rýchlosťou

reklama:

30 km/h

360 446 533
Beh rýchlosťou 14 km/h 435 539 644

Zdroj: health.harvard.edu

10 000 krokov denne

reklama:

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie by mal dospelý človek prejsť aspoň 10 000 krokov denne, čo  je približne vzdialenosť siedmich kilometrov. Pokiaľ sa vám podarí dosiahnuť tohto čísla pravidelne, výsledkom by mala byť nielen vaša, ale tiež lepšia kondícia srdcovocievneho systému. Každý deň by ste si tak mali nájsť čas aspoň na 30 minútovú prechádzku. Vystúpiť o zástavku skôr, predĺžiť čas určený na ranné venčenie alebo sa ísť prevetrať namiesto hodinového obeda? Možností je nespočetné množstvo. A ak rátate kalórie, tak pri polhodinovej prechádzke v normálnom tempe ich spálite 100 až 200.

Workout v parku

Trávite radšej leto vonku na vzduchu, ako zavretí vo fitness centre?  To ešte neznamená, že musíte vynechať tréningy. Vo väčšine miest už nájdete vonkajšie tréningové parky, kde si môžete zacvičiť s vlastnou váhou tela. Ak sa však  podobný park nenachádza vo vašej blízkosti, svoju úlohu splní aj obyčajná lavička. Precvičíte si na nej tricepsy, bicepsy, zadok, stehná aj brucho. Počas 30 minútového intenzívneho tréningu dokážete spáliť približne 200 kalórií. Toľko má napríklad jedna hrsť chipsov.

reklama:

Schody namiesto výťahu

Dlho omieľaná, ale účinná klasika, ktorá prispieva k budovaniu telesnej kondície.  Z hľadiska množstva vydanej energie je chôdza po schodoch pri bežnej rýchlosti  asi 2,5-krát energeticky náročnejšia ako pohyb po rovine. Na jednom schode tak spálite približne 0,11 kalórie. Ak teda v priebehu dňa vyjdete 200 schodov, spálite  približne 20 kalórii navyše. Samozrejme, omnoho viac energie vydáte, ak sa rozhodnete zaradiť schodisko do svojho tréningového plánu. Pri hodinovom tréningu dokážete spáliť približne 690 až 900 kalórii, čo sa rovná 140 g pražených mandlí.

 

reklama:

Tip:  Vyhýbate sa fyzickej aktivite v priebehu dňa, pretože máte strach z nežiaduceho potenia? Siahnite po antiperspirantoch Rexona, ktoré poskytujú nepretržitú ochranu pred potením a nepríjemným zápachom v priebehu celého dňa.

reklama:

Odporúčané

K téme

Ako vyzerá správny obed počas chudnutia? Pravda o detoxikačných čajoch. Naozaj sa po nich chudne?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.