Komik Billy Connolly sa lieči z rakoviny prostaty

Billy Connolly
Billy Connolly SITA/AP

Sedemdesiatročný herec tiež podľa odborníkov trpí počiatočným štádiom Parkinsonovej choroby.Škótsky herec a spevák Billy Connolly podstúpil operáciu po tom, ako mu diagnostikovali rakovinu prostaty. Informovala o tom jeho hovorkyňa. „Billy Connolly nedávno v Amerike absolvoval malú operáciu, pretože mu diagnostikovali rané štádium rakoviny prostaty. Zákrok sa podaril a Billy sa už úplne zotavil,“ vyjadrila sa a doplnila, že podľa odborníkov sa u sedemdesiatročného komika prejavilo aj počiatočné štádium Parkinsonovej choroby. „Billymu zistili aj počiatočné štádium Parkinsonovej choroby, ktorú sa už snažia liečiť. Odborníci mu však oznámili, že spomínané nálezy ho nebudú obmedzovať pri práci. V blízkej budúcnosti začne nakrúcať televízny seriál, ale taktiež sa bude na budúci rok venovať aj divadelnému turné na Novom Zélande,“ dodala.

Billy Connolly začínal v 60. rokoch minulého storočia ako folkový spevák v kapele The Humblebums. V roku 1970 sa formácia rozpadala a Connolly začal sólovú kariéru folkového umelca. Počas svojich vystúpení pridával krátke humorné scénky, ktoré si publikum obľúbilo.

Vydal množstvo albumov ako napríklad Billy Connolly Live (1972), Cop Yer Whack for This (1974), Get Right Intae Him! (1975), Billy Connolly (1977), Riotous Assembly (1979), In Concert (1983), Wreck on Tour (1985), Billy & Albert (1987), Two Night Stand (1997) či zatiaľ posledný s názvom Billy Connolly’s Route 66 z roku 2011.

Zahral si napríklad vo filmoch Neslušný návrh (1993), Pani Brownová (1997), Pokrvní bratia (1999) alebo Posledný samuraj (2003). Objaví sa tiež v snímke Hobit: Smaugova pustatina, ktorá by sa mala do slovenských kín dostať 12. decembra.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.bbc.co.uk a en.wikipedia.org.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk