Aktualizované o nové foto: Konferencia Úspešné ženy - Inteligentný rozchod je záležitosťou mentálnej zrelosti

18558803_791072777737776_4287787477125075992_o.jpg

Existuje návod, ako sa rozumne rozísť? Odpoveď na túto otázku hľadali za pomoci odborníkov návštevníci prvej populárno-odbornej konferencie Úspešné ženy, ktorá zaiste prekonala všetky očakávania.

Svetom ženy je láska. Láska, ktorá keď sa pominie, zanechá bolestivé jazvy.  A sme to práve my ženy, ktoré sa snažia diskutovať a hľadať riešenie z každej situácie. Inak tomu nebolo ani počas prvej populárno-odbornej konferencie Úspešné ženy, ktorá sa konala vo štvrtok 18.5.2017 v reprezentatívnych priestoroch Hotela Tatra.

Témou tohto výnimočného podujatia bol práve spomínaný rozchod, rozvod, ktorý je považovaný za jednu z najtraumatickejších udalostí.

Konferencia Úspešné ženy začala trochu netradične, ale o to príjemnejšie.  O dokonalé uvoľnenie všetkých prítomných sa postarala jogínka Nina Menkynova. Mediátorka a koučka sa venuje tejto prastarej filozofii už desať rokov.

Otvorené novým zážitkom, uvoľnené a so vztýčenou hlavou mohli účastníčky konferencie prijať úvodné slovo Miriam Šramovej. Organizátorka touto netradičnou témou reagovala na veľké množstvo žien a párov v jej okolí, ktoré zápasia s krízou alebo s rozchodom samotným a potrebujú nájsť z tejto situácie východisko.

Podujatie moderovala skúsená redaktorka a moderátorka Lucia Tomečková, ktorá vhodnými i trefnými otázkami pomáhala nájsť odpovede týkajúce sa hlavnej témy.

Prvým  rečníkom bol Róbert Ochaba z Úradu verejného zdravotníctva. Prítomným prezradil, ako sú na tom po zdravotnej stránke slovenské ženy. Máme sa čoho báť?  Každopádne netreba podceňovať vplyv stresu. Práve on je jedným z hlavných negatív sprevádzajúcich každú traumatickú udalosť. A zároveň je spúšťačom závažného nádorového ochorenia, ktorého výskyt nebezpečne stúpa.

18527044_791072804404440_7919520732277347252_o.jpg

Slovo prevzala klinická psychologička s dlhoročnou praxou, Barbora Kuchárová. Upozornila na moderné závislosti žien, ktorým nežnejšie pohlavie prepadne najmä po rozchode.  Alkohol, drogy, internet, nakupovanie, lieky na spanie a hazardné hry určite nie sú východiskom, ale bezodnou priepasťou.

Po príspevku Barbory Kuchárovej  nasledovala zaujímavá panelová diskusia na tému – dá sa inteligentne rozísť? O svoj odborný pohľad a názor sa podelili klinická psychologička Barbora Kuchárová, mediátorka a koučka Zora Inka Grohoľová, právnička a mediátorka Ingrid Šovčíková a právnik i mediátor Jaroslav Plunár.

Každá žena je krásna. A zvlášť žena po rozchode, rozvode to potrebuje nielen počuť, ale aj zažiť na vlastnej koži. Tento celkom iný pohľad na danú tému poskytli v rámci ďalšej  panelovej diskusie podnikateľka a majiteľka Beauty Institut Prolook Mária Bernáthová, vizážistka Sharon Stone a iných celebrít Klára Surdusová a vizážistka Rea Polakovičová. Diskutujúce okrem profesijných skúseností prezradili aj detaily zo svojho súkromia. Práve po rozvode to všetko začalo. Táto krízová udalosť v ich živote bola povestným dnom, od ktorého sa odrazili.

18527725_791073264404394_4273987166626256430_n.jpg

Skúsenosti  s rozvodom, aj keď celkom iného charakteru, má i populárna vloggerka Zuzana Machová. Po 15 rokoch sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie vo veľkej korporátnej firme, ktorej zastávala post generálnej riaditeľky. Známa vloggerka osobitým štýlom jej vlastným rozprúdila živú debatu a prezradila tiež tajomstvo svojho dlhoročného šťastného vzťahu.

Počas konferencie sa hostia mali možnosť občerstviť výbornou kávou, sladkým pokušením z dielne Chez Mimi a pohostením. I tie určite prispeli k vytvoreniu príjemnej atmosféry, ktorá panovala po celý čas. Prítomné sa mohli nechať nalíčiť profesionálnymi vizážistkami, ktoré záujemkyniam poradili, ako objaviť  v sebe krásno.

18558923_791073357737718_5172704544114506243_o.jpg

Na záver sa konala ochutnávka ružového šampanského Moet  Chandon a prosecca Martini Asti.

Vynikajúcim zavŕšením úspešného dňa bola tombola o množstvo zaujímavých a hodnotných cien. Odmenu si okrem výherkýň odniesla každá zo zúčastnených dám, a to nielen v podobe zliav i darčekov, ale aj príjemných zážitkov, informácií a cenných kontaktov. „Ja už mám rozvod za sebou,“ hovorí jedna z návštevníčok podujatia. „Prežila som veľmi zlé a bolestivé obdobie. Môj bývalý manžel ešte stále nemá na mňa dobré slovo a štve proti mne i nášho syna. Napriek tomu, že aktuálne rozvod neriešim, táto konferencia mi dala veľa. Prežila som príjemný deň a neľutujem, že som tu bola, “ dodáva mladá žena.

Veľmi sa teším, že sa mi splnil sen zorganizovať takúto konferenciu. Úprimne povedané nečakala som až takýto úspech. Samozrejme týmto chcem poďakovať všetkým, ktorí ma v tom podporili a zúčastnili  sa tohto podujatia. Spoločne sme sa zhodli na tom, že je potrebné diskutovať o závažných a aj tabuizovaných témach, preto konferenciu chystáme dvakrát za rok a budeme sa venovať tiež iným otázkam,“ hodnotí projekt Úspešné ženy Miriam Šramová.

Veríme, že v septembri  sa stretneme opäť, kde témou Úspešných žien bude pravdepodobne kariéra a ďalšia traumatická udalosť v živote ženy – nevera.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk