Kráľovná Alžbeta II. navštívila svoju rozkošnú pravnučku

Britská kráľovná Alžbeta II.
Britská kráľovná Alžbeta II. SITA/AP

Princezná Charlotte Elizabeth Diana prišla na svet v sobotu 2. mája.

Britská kráľovná Alžbeta II. navštívila v Kensingtonskom paláci v Londýne svoju pravnučku, princeznú Charlotte Elizabeth Dianu, ktorú v sobotu 2. mája porodila Catherine, vojvodkyňa z Cambridgeu. S novonarodenou princeznou sa už stretli aj jej starý otec princ Charles a jeho manželka Camilla, rodičia vojvodkyne Michael a Carole Middletonovci a tiež jej sestra Pippa.

Jej výsosť princezná z Cambridgeu prišla na svet 2. mája v londýnskom St. Mary’s Hospital o 8:34 miestneho času. Bábätko po narodení vážilo približne 3 700 gramov. Tridsaťtriročnú Catherine priviezli autom do nemocnice v ten deň o 6:00. Po jej boku bol 32-ročný William, vojvoda z Cambridgeu, ktorý bol s manželkou aj pri pôrode. Dvojica v sobotu ukázala svojho druhého potomka davu pred nemocnicou a následne odišli do Kensingtonského paláca. Princezná Charlotte je štvrtá v poradovníku čakateľov na trón.

William, ktorý je starším synom zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa, sa s Catherine zoznámil v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria s krátkou prestávkou od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré svojmu vnukovi darovala kráľovná Alžbeta II.. Dvojicu sobášila vtedajšia hlava anglikánskej cirkvi Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013. O očakávaní druhého potomka informovali zástupcovia Kensingtonského paláca 8. septembra. Catherine rovnako ako počas prvého tehotenstva trpela nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum).

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk