Kráľovská svadba ako z rozprávky

Svadba švédskeho princa Carla Philipa so Sofiou Hellqvist
Svadba švédskeho princa Carla Philipa so Sofiou Hellqvist SITA/AP

Švédsko má novú princeznú! Exmodelka a televízna osobnosť Sofia Hellqvist sa cez víkend vydala za švédskeho princa Carla Philipa na obrade vysielanom televíziami v niekoľkých krajinách sveta.

Prešlo päť rokov odo dňa, keď bývalá modelka plaviek Sofia Hellqvist padla do oka jedinému synovi švédskeho kráľa Carla XVI. Gustafa a kráľovnej Sofie, Carlovi Philipovi. Ich víkendovej svadby v Štokholme sa zúčastnilo zhruba 500 hostí vrátane niekoľkých kráľovských rodín.

Šťastím žiariaca nevesta mala na sebe svadobné šaty s vlečkou tak trochu podobné tým, v ktorých sa v roku 2011 vydávala vojvodkyňa Kate za princa Williama. Vytvorila ich pre ňu švédska módna návrhárka Ida Sjöstedt.

Rozprávkový model z hodvábneho krepu a talianskej hodvábnej organzy v troch odtieňoch bielej bol doplnený delikátnou couture čipkou. Na hlave mala korunku pokrytú emeraldami a diamantami, ktorú krásna brunetka dostala ako dar od kráľovského páru Gustafa a Silvie.

Svadba švédskeho princa Carla Philipa so Sofiou Hellqvist
Svadba švédskeho princa Carla Philipa so Sofiou Hellqvist SITA/AP

Svoje „áno” si Carl Philip a Sofia Hellqvist povedali v zámockej kaplnke, v ktorej sa vydávala aj princezná Madeleine. Po obrade sa prešli kočiarom po centre Štokholmu. Nechýbali výstrely z dela, manželský bozk na balkóne či krájanie svadobnej torty vysielané televíziami v Švédsku, Nórsku, Dánsku a Fínsku. Jedným z darov nevesty novému manželovi bola pieseň, ktorej slová údajne napísala ona sama.

Princ Carl Philip (36) je tretím v nástupníckej línii na trón po svojej sestre, korunnej princeznej Victorii a jej dcére, princeznej Estelle. Trojicu súrodencov dopĺňa najmladšia Madeleine.

Sofia Hellqvist (30) je exmodelka a trénerka jógy. Vyštudovala podnikanie v kombinácii s angličtinou. V roku 2004 sa stala tvárou pánskeho magazínu Slitz a hneď potom sa zúčastnila televíznej reality šou Paradise Hotel. V roku 2010 založila charitatívnu organizáciu Projekt detské ihrisko. S princom sa zoznámila v roku 2010 a zasnúbili sa v júni 2014. Aj vďaka exmodelkinej minulosti sa v začiatkoch objavovali správy o nesúhlasu kráľovskej rodiny s ich vzťahom. Oficiálny titul, ktorý získala po svadbe so švédskym princom, je princezná Sofia, vojvodkyňa z Värmlandu.

Príspevok napísala módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu Dámska jazda.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke www.barboradudinska.com.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk