Kto naozaj miluje a kto lásku predstiera? Odborníci na reč tela analyzovali vzťah medzi Harrym a Meghan

Britain Royal Wedding
Britain's Prince Harry and Meghan Markle hold hands during their wedding ceremony oin St. George's Chapel in Windsor Castle in Windsor, near London, England, Saturday, May 19, 2018. (Dominic Lipinski/pool photo via AP)

Asi mnohí z nás poznajú frázu, že vo vzťahu je vždy jeden, kto miluje viac ako ten druhý. Ako je to v prípade kráľovského páru?

Experti na ľudské správanie sa to pokúšali zistiť a prinášame vám nasledujúce zaujímavé pozorovania zo svadby princa Harry a Meghan Markle, ktoré boli porovnané s ostatnými kráľovskými pármi.

Meghan Markle a princ Harry

Vojvoda zo Sussexu na začiatku obradu bol strašne nervózny, neustále si obhrýzal pery a rozhliadal sa. Odborníci hovoria, že toto je spôsob, akým telo reaguje na vnútorné nepohodlie a emócie.

Britain Royal Wedding
Britain’s Prince Harry, left and his brother Prince William, the Duke of Cambridge arrive for the wedding ceremony of Prince Harry and Meghan Markle at St. George’s Chapel in Windsor Castle in Windsor, near London, England, Saturday, May 19, 2018. (Ian West/pool photo via AP)

Keď prišla pred oltár Meghan, Harry sa trochu upokojil, ale keď prisahal, nervózne sa kýval a otrel si pot z tváre. Celkom normálny stav ženícha. Nevesta, naopak, zostala pokojná a sladko sa usmiala.

Britain Royal Wedding
Meghan Markle looks at Prince Harry during their wedding ceremony at St. George’s Chapel in Windsor Castle in Windsor, near London, England, Saturday, May 19, 2018. (Gareth Fuller/pool photo via AP)

Najdôležitejším momentom je prvý manželský bozk.

Britain Royal Wedding
Britain’s Prince Harry pulls back the veil of Meghan Markle watched by Archbishop of Canterbury Justin Welby during their wedding at St. George’s Chapel in Windsor Castle in Windsor, near London, England, Saturday, May 19, 2018. (Owen Humphreys/pool photo via AP)

Odborníci tvrdia, že viac miluje ten, kto je k svojej polovičke viac naklonený, ako ten, ktorého telo k bozku prekonáva väčšiu vzdialenosť. V našom prípade je to, samozrejme, Harry.

Pokiaľ ide o Meghan, nevykazovala žiadne rozpaky, žiadne vzrušenie, oveľa menej často sa dotýkala ženícha. Môže to byť aj preto, že je skvelá herečka, ktorá svoje emócie vie udržať pod kontrolou a ukázať len tie, ktoré chce.

Odborníci dospeli k záveru, že v tejto dvojici je to ona, ktorá sa udržuje v pohode a princ je bláznivo zamilovaný.  Z uvedeného dôvodu zastávajú názor, že budúcnosť tohto manželstva je len v Meghaniných rukách.

Najväčší rozsah emócií na svadbe ukázala Doria Ragland, matka vojvodkyne zo Sussexu. Takmer celý ceremoniál mala tvár zaliatu slzami šťastia.

Kate Middleton a princ William

Vojvodkyňa z Cambridge a princ William síce navonok pôsobia, že už si toľko hlbokých citov na verejnosti neprejavujú, ale experti tvrdia opak. Napríklad odchod vojvodkyne z nemocnice po narodení tretieho dieťaťa. Napriek tomu, že manželia boli pod drobnohľadom fotografov a kamier, vyzerali dosť pokojne. Zdá sa, že okolie nevnímali, ale iba seba a svoje dieťa. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že Kate a William mali počas fotografovania čas na rozhovor.

Britain Royal Baby
SITA/AP

William pevne objal svoju ženu a niekedy dokonca opakovali svoje gestá navzájom, čo hovorí o harmónii vo vzťahu. Teraz, rovnako ako po narodení starších detí, prejavovali úprimné šťastie.

Z toho vyplýva, že láska medzi Kate a Williamom je napriek všetkým klebetám len silnejšia. Už nemusia dokazovať nič na verejnosti – sú si istí svojimi pocitmi a partnerovou láskou.

Kráľovná Alžbeta a princ Filip

Po uvedení seriálu Koruna spoločnosti Netflix mnoho Britov stratilo ilúzie o harmonickom vzťahu kráľovnej. Seriál totiž rozoberal viacero milostných afér princa Filipa, avšak žiadna z nich mu doteraz nebola dokázaná.

12.jpg
https://ofigenno.com/content/10316-0/12.jpg

Princ Filip nikdy nebol rád v tieni svojej manželky, preto sa kráľovná snažila rozdeliť úlohy spravodlivo: ona bola kráľovná Veľkej Británie, on bol zas kráľ jej srdca a jej rodiny. Všetky rozhodnutia, ktoré sa týkali detí, musel najskôr odobriť princ.

Kráľovná Alžbeta bola vždy na verejnosti zdržanlivá, zatiaľ čo jej manžel s ňou neustále udržiaval očný kontakt. Často sa opieral o svoju ženu a ona mu oporu opätovala.

Ich city v tomto prípade prezrádza držanie rúk kráľovského páru. Kráľovná  predtým držala ruku svojho vyvoleného pevnejšie, pretože potrebovala pomoc a podporu. Dnes už možno hovoriť o silnej emocionálnej pripútanosti. Darmo, kráľovský pár je spolu neuveriteľných 70 rokov. A aj keď sa  v ich vzťahu vyskytnú občas konflikty, tak ako v každom, môžeme len pevnosť ich emócii obdivovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk