Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sex, pár, láska, dvaja, bozk
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.thinkstockphotos.com
10. novembra 2018 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA

Kto o sexe klame viac? Muži alebo ženy?

Každý z nás sa snaží vyzerať pred tým druhým čo najkrajšie. Z toho dôvodu často klameme alebo zatajujeme skutočnosti. No kto je väčší klamár? Muži alebo ženy?

Priznajte sa, aj vy ste sa prikrášlili, aby vám ten váš vyvolený neodolal? Vytvoriť dobrý dojem na toho druhého je predsa dôležité. V čom si najčastejšie klameme a kto vedie? Zisťovali sme za vás.

Strach pred minulosťou

Najčastejšie klamstvá sa týkajú počtu predchádzajúcich sexuálnych partnerov. Ženy zaokrúhľujú smerom nadol, muži zas nahor. Prečo? Odpoveď je skrytá v dávnej minulosti respektíve v našom sociobiologickom nastavení. Dokazuje to i výskum, ktorý sa realizoval v roku 2003 v USA. Počas experimentu vyplnilo takmer 300 ľudí dotazník so 124 otázkami týkajúcimi sa rôznych aktivít. Jednej polovici respondentov bolo oznámené, že pravdivosť ich odpovedí je overovaná detektorom lži a druhá vypĺňala dotazník bez neho. Detektor lži však nefungoval, ale o tom účastníci nemali potuchy.

Muži a ženy klamú rovnako!

Výsledky boli nasledujúce: Prvá polovica vyšla horšie, bez prikrášľovania a druhá sa predstavila v ukážkovom svetle. Najmä čo sa týka počtu sexuálnych partnerov. Pričom muži zveličovali, aby nevyzerali ako neskúsení. Ženy výrazne uberali a nemali potrebu chváliť sa so svojimi sexuálnymi skúsenosťami, aby sa vyhli nálepke ľahšej devy. A kto klamal viac? Muži a ženy klamú v sexe rovnako!

Emancipácia a sexuálna revolúcia podstatne zmenila sexuálne návyky: ženám darovala voľnosť a sexuálne sebauvedomenie, ktoré skryto ovplyvňuje chovanie. Avšak, to je často v rozpore s vývojom vrodeného správania. Od nežnejšieho pohlavia sa požadovala sexuálna spoľahlivosť a vernosť, aby bola zabezpečená výchova detí a od silnejšieho pohlavia sa očakávalo zabezpečenie prežitia rodu, t.j. mať čo najviac potomkov.

Sú to staré programy, ktoré stále zasahujú do nášho správania. Nedajú sa tak jednoducho prepísať počas niekoľkých desaťročí. Preto vznikajú rozdiely. Snažíme sa primárne chovať podľa zásad modernej spoločnosti a predstierame, že spĺňame kritéria tej starej.

Odporúčané

K téme

Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži 10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.