La La Land filmom roka s rekordnými 14 nomináciami na Oscara

Img_7138.jpg

Čo sa stane, keď sa stretnú dvaja spolužiaci z Harvardu a natočia film? Stane sa z neho trhák Hollywoodu, s rekordnými 14. nomináciami na Oscara, podobne ako Titanic.

Len 32 ročný Damien Chazell je novodobý génius filmu. Už len preto, že do hlavných úloh filmu La la land obsadil hviezdnych Emmu Stone a Ryana Goslinga, aj keď pôvodne vo filme mali hrať úplne iní herci. Nakoniec všetko dopadlo dobre a my sme mohli byť svedkom neskutočnej chémie medzi Sebastianom (Ryan Gosling) a Miou (Emma Stone), vďaka ktorým z filmu sršali  skutočné emócie. Herci sa tanečné scény učili tri mesiace, kým padla prvá klapka.

https://youtu.be/RvWhKWhFWoc

Obaja sa už stretli v predchádzajúcich filmových projektoch ako Crazy, Stupid Love z roku 2011 a Gangster Squad z 2013.

Príbeh dvoch snílkov z Hollywoodu, ktorých cesty osud rozdelil, aby naplnili svoje sny a na koniec filmu sa stretli v úplne rozličných svetoch, s rozličnými partnermi a sľubnou kariérou.

Retrospektíva ich vzťahu v priebehu pár minút  vás privedie k slzám a dokáže, že aj muzikál môže byť povýšený na úroveň umeleckého diela a dojať divákov.

Prečo je film taký úspešný? Lebo jednak režisér Damien Chazell v ňom hovorí o svojom sne preraziť v Hollywoode, Justin Hurwitz o svojej vášni pre hudbu. Emma Stone sa od svojich 12-ich rokov snažila preraziť ako herečka v Los Angeles a Ryan Gosling má vážne vášeň pre hudbu a so svojou kapelou koncertuje po celej Kanade. Práve pre tieto veci je muzikál tak uveriteľný, lebo každý tam hrá sám seba.

Vďaka hudbe hudobného génia Justina Hurwitza si sprievodné skladby okamžite zamilujete a budú vám znieť v hlave ešte dlho po záverečných titulkách.

O neopakovateľnej atmosfére počas nakrúcania svedčia aj slová samotnej Emmy Stone, ktorá po skončení 5 mesačného natáčania vyjadrila ľútosť a nostalgiu za celkovou atmosférou počas filmovania.
Film La La Land bol nominovaný na Oscara v kategóriách najepší herec, herečka, najlepšia réžia, scenár, najlepšia hudba, najlepší film, najlepšia kamera, najlepšie kostýmy, najlepšia výbava, najlepší strih zvuku, najlepší mix zvuku, najlepšia pôvodná filmová pieseň a iné.
Film La La Land už v januári 2017 ovládol Zlaté glóbusy a takisto  britské ocenenia BAFTA.
Vyhlásenie Americkej filmovej akadémie Oscarov prebehne 28. februára v Los Angeles.
Mimi Šramová, foto: Youtube

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk