Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lind medina five year old mother1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
5. novembra 2016 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA

Lekársky zázrak či lož? Tu je pravda o najmladšej matke v histórii moderného sveta

Tehotenstvo päťročnej Liny Mediny je doposiaľ považované za medicínsky zázrak. Je to vôbec možné?

V roku 1939 porodila malá dievčina zdravého chlapčeka važiaceho 2 700 g. Mala iba päť rokov.

Tento príbeh je lekárskym zázrakom alebo podvodom? Röntgeny, fotografie a dokumentácia lekárov sú dôkazom, že sa v skutočnosti stal. 

V spomínanom roku navštívila nemocnicu v peruánskom Piscu matka s vychudným päťročným dievčatkom, ktoré malo obrovské brucho. Volalo sa Lina Medina a žilo v malej peruánskej dedine Ticrapo nachádzajúcej vysoko v horách. Jej bydlisko patrilo medzi najchudobnejšie.

Tehulkafa_sip 1140.jpg
reklama:

Ošetrujúci lekár Dr. Gerardo Lozada sa najskôr nazdával, že ide o veľký brušný nádor. Keď však zistil dôvod veľkého brucha, zostal v šoku. Päťročná Lina bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Napriek svojmu veku mala prsia pripravené na dojčenie. Neskôr sa zistilo, že toto dievčatko bolo schopné menštruovať už od svojich ôsmich mesiacov života.

Lina bola prevezená do nemocnice v Lime, v hlavnom meste Peru a napriek tomu, že budúca matka mala na svoj vek nezvyčajne rozšírenú panvu a bola fyzicky pripravená na pôrod, Lozada sa rozhodol priviesť dieťa na svet cisárskym rezom. Dňa 14. mája 1939 sa Line Medine narodil zdravý chlapec, ktorý dostal meno po ošetrujúcom lekárovi najmladšej matky sveta  – Gerardo.

Dieťa vyrastalo po boku svojej matky v domnení, že je jej mladší brat. Pravdu o svojom pôvode sa dozvedelo, až keď malo desať rokov. Gerardo zomrel vo veku 40 rokov na leukémiu.

reklama:

Lina Medina sa v dospelosti vydala a v roku 1972 porodila druhé dieťa.

Lina medina 2.jpg

Prípad päťročnej matky vzbudil pozornosť nielen laickej, ale aj odbornej verejnosti. Dodnes sa nezistilo, prečo bolo dievča schopné menštruovať v tak skorom veku života. Lekári sa nazdávajú, že príčinou bola hormonálna porucha, ktorá sa postarala o predčasný vývoj malého dievčatka. Išlo však iba o predčasné fyzické dospievanie. Krátko po pôrode malá peruánka podstúpila testy, ktoré potvrdili, že jej mentálny vek zodpovedá piatim rokom a Lina má záujem hrať sa skôr s bábikami ako so svojim synom.

Lina medina 1.jpg

A kto bol otcom dieťaťa? Podozrenie padlo na otca dievčaťa, no pre nedostatok dôkazov bolo vyšetrovanie ukončené. Lina Medina stále odmieta prezradiť totožnosť otca a okolnosti, ktoré ju urobili najmladšou matkou v histórii moderného sveta, dodnes tají.

reklama:

www.firsttoknow.com

reklama:

Odporúčané

K téme

V minulosti ju nazvali najškaredšou ženou na svete. Ako sa má dnes? Toto by ste nečakali! Tehotná žena mala brucho pokryté modrinami. Dôvod šokoval aj ju!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.