Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lucie Bílá
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
8. apríla 2016 Hudba od DamskaJazda.skSITA

Lucie Bílá o koncerte Fifty Fifty: Je to to najvýnimočnejšie, čo som kedy robila

Legendárna speváčka chystá k svojmu životnému jubileu podujatie nehoráznych rozmerov. Koncert, ktorý bude podľa slov režiséra Jeffa Minaříka pomníkom pre všetkých účinkujúcich, sa už nikdy nezopakuje a ľudia uvidia, čo ešte nevideli.  

Lucie Bílá, niekoľkonásobná držiteľka Zlatého slávika a veľká speváčka nielen talentom ale i srdcom, si pripravila k svojim okrúhlym narodeninám darček nevídaných rozmerov. Ide o narodeninový koncert, ktorý bol pôvodne plánovaný iba jeden. Namiesto toho však pre veľký záujem budú tri. Všetky tri podujatia sa konajú na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Ako Lucka Bílá v rozhovore pre Dámsku jazdu prezradila, práve z týchto priestorov ju naposledy vykázali.

Chystáte veľkolepú oslavu svojich narodenín pre fanúšikov v podobe koncertu, ktorý bude zároveň prierezom vašej tvorby. Čo bude podľa vás také to naj z celého podujatia?

Mám pocit, že ten koncert vôbec sám o sebe je to najvýnimočnejšie, čo som kedy robila. Ako sa vyjadril i režisér Jeff Minařík, ktorý to všetko režíruje, že my všetci, čo tam účinkujeme, si staviame pomník. Raz budeme ukazovať a hovoriť: Áno, to sme robili. Tam sú najlepší ľudia z najlepších. Jeden koncert vychádza na 400 000 eur, takže je to náročné i po finančnej stránke. Ja sama sa pripravujem na toto podujatie tak, že sa snažím neochorieť a fungujem  v tvrdom režime. Mám lekára, ktorý ma stráži. Pripravuje ma ako vrcholového športovca na olympiádu. Užívam vitamíny, cvičím, spím, rozmaznávam sa, chodím na masáže . Bola som i u zubára, aby ma náhodou netrápili zuby. Neviem, čo preto už môžem urobiť viac, pretože nemôžem to nikomu pokaziť a ochorieť. Jednak preto, že ľudia sa na to strašne tešia. Jednak i z dôvodu, že si neskutočne vážim, že sa predali tri koncerty.

reklama:

K tomu vám poviem malý vtip. Naposledy som bola na štadióne Ondreja Nepelu na Beyoncé. Meškala asi dve hodiny. Prvú hodinu aj pol som sa vo VIP lóži fotila, podpisovala a po hodine a pol mi začala moja milá Beyoncé. Vtedy prišiel usporiadateľ a povedal mi, že mám falošné lístky a že mám odísť (smiech). Príde mi to teraz veľmi zábavné, že účinkujem v hale, z ktorej som bola naposledy vykázaná, a mám tam koncerty dokonca tri. No nehnevám sa za to na nikoho. On to myslel vlastne dobre. Ľudia, ktorí mali správne lístky, za to takisto nemohli.

Lb titulka.jpg

Ako to celé dopadlo?

Odišla som samozrejme a uvoľnila som im to miesto.  Keďže mám ego v poriadku, nehrám sa na veľkú hviezdu a som veľmi pokorný človek, tak som sa veľmi ospravedlnila. Tie lístky som si kúpila od priateľov a vôbec ma nenapadlo, že to takto dopadne. Bolo nás tam viac, ktorí tiež mali falošné lístky, takže som v tom nebola sama.

reklama:

Ako by ste zhodnotili priebeh príprav na koncert Fifty Fifty?

Myslím si najmä, že ľudia uvidia niečo, čo asi ešte nevideli. I ja som bola užasnutá, a to sa nazdávam, že som toho videla v živote dosť.

Koľko tam budete mať účinkujúcich alebo hostí?

reklama:

Na koncerte sa na štyroch javiskách predstaví okrem mňa množstvo hostí. Diváci sa môžu tešiť na cirkus, lietajúcich bubeníkov, štyridsať tanečníkov, päť hudobných telies, ale aj na svetlo maliara.  Napríklad skupina Horal s Jakubom Prachařom a Maxo Šrámek s Mojou kapelou + LittleBeat. Uvidíte tiež Robotickú kapelu, skupiny Mirror Family a Big Names, tanečné formácie The Pastels a Ladylicious, výtvarníka Alexa Dowisa, akrobatov z Vertiga, či českého klaviristu Petra Maláska  a ešte ďalších.

Keď ma zobrali na prvú skúšku, zaviazali mi oči. Režisér chcel vidieť môj výraz z toho, čo uvidím a naozaj, keď mi oči odokryli, mne spadla sánka, pretože je to niečo nevídané. Veľmi sa na šou teším a zároveň mám obrovský rešpekt a obavy. Práve tento strach  vás ale udrží v pokore a rešpekte voči tomu, čo robíte a hlavne voči ľuďom, ktorí tam prídu.

reklama:

Odporúčané

K téme

Lucie Bílá na jeseň ožíva Lucie Bílá sa dobíja čudným spôsobom, neuhádnete, čo robí cestou na koncerty

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.