Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sliny, dieťa, batoľa, bábätko
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
15. mája 2020 Lifestyle od DamskaJazda.skSITA

Táto telesná tekutina dokáže liečiť, vedeli ste to?

V súčasnosti sa ľudia čím ďalej tým viac odkláňajú od tradičnej medicíny a skúšajú rôzne alternatívne metódy liečenia. Často skloňovaná je napríklad homeopatia, ktorej princíp liečby je založený na použití minimálnych, často nulových, koncentrácií liečiv. Z homeopatie sa vyvinula aj autopatia. Viete, o čo ide? 

Slina je bezfarebná tekutina, ktorú ľudské telo dokáže za deň vylúčiť v objeme až jeden a pol litra, pričom z 99 percent je tvorená vodou. Zvyšok tvoria rôzne anorganické či organické látky. Základnými chemickými zložkami slín sú mucín a ptyalín. Tie nám pomáhajú spracovať potravu v ústach a naštartovať trávenie cukrov. Slina však z hľadiska alternatívnej medicíny nesie v sebe aj informáciu o stave organizmu. Práve táto skutočnosť je využívaná v netradičnom liečiacom procese s názvom autopatia.

Čo je to autopatia?

Autopatia, ktorej autorom je český homeopat Jiří Čehovský, je v prvom rade prostriedkom pre harmonizáciu tela. Liečivú látku nehľadáte ani u lekára, ani v prírode, pretože tým najúčinnejším liekom je vaša vlastná slina. Tá totiž obsahuje informáciu o stave vášho tela, vrátane možností jeho uzdravenia. Táto netradičná metóda môže zlepšiť vaše dlhodobé zdravotné problémy, alebo ich dokonca odstrániť. Ide o spirituálny spôsob uzdravovania, ktorý dokáže dostať do lepšieho stavu nie len telo, ale aj myseľ. Autopatia nie je trendom modernej doby, ale jej princípy boli používané dávnejšie vo Švajčiarsku a Veľkej Británii.

Sliny, jazyk, ústa, zuby
Thinkstock
reklama:

 

Zhotovte si vlastný autopatický preparát

Túto samoliečbu môžete vykonávať v pohodlí vlastného domova. Pred začatím liečby by ste ale svoj zdravotný stav mali konzultovať s liečiteľom, ktorý sa autopatii venuje. Ten vám poradí, ako si preparát pripravíte a v akom pomere. Na výrobu svojho autopatického preparátu budete potrebovať telesnú informáciu vo forme sliny a vodu. Tou je potrebné slinu niekoľkokrát zriediť. Vodu treba používať čistú, nechlórovanú a bez bubliniek. Čím viac litrov vody pri príprave preparátu použijete, tým bude silnejší. Ak si pripravíte vlastný autopatický preparár, nezabúdajte, že ho môžete užiť iba vy. V súčasnosti na prípravu týchto preparátov zoženiete aj špecializované nádobky a iné pomôcky.

reklama:

 

S čím vám vlastná slina pomôže?

Liečbu autopatiou je najvhodnejšie vyskúšať, ak vás trápia dlhotrvajúce alebo stále sa opakujúce zdravotné problémy. Terapia má výrazný úspech pri liečení alergií, atopických ekzémov či migrénach. Ďalšie problémy, ktoré je možné zlepšiť, sú astma, cukrovka, bolesť kĺboch a chrbtice alebo menštruačné problémy. Autopatickou detoxikáciou môžete nájsť cestu k zdraviu aj pri hubovitých či parazitických ochoreniach, ktoré sa liečia veľmi ťažko. Autopatia sa však môže použiť aj ako doplnková forma uzdravovania, ktorá nebude v rozpore s klasickým liečením.

reklama:

Odporúčané

K téme

Nečakaná reakcia verejnosti: Baťová dostala stovky kvetov za nakladačku od Matoviča Prečo by ženy mali piť pivo? Tu je 7 dôvodov

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.